Patříte mezi ty, kteří ještě nemají životní pojištění? Pak byste měli o sjednání začít vážně uvažovat. V případě nečekané události totiž může správně nastavené životní pojištění zabránit vzniku mnoha dalších problémů, které se často na nejrůznější nehody naváží a zapříčiní těžké chvíle celé rodině.

Proč je životní pojištění důležité?

Většina populace má pojištěnou domácnost i automobil. Oblíbeným pojistným produktem je i úrazové pojištění a pojištění odpovědnosti. Málokdo se vydává na dovolenou nebo i jednodenní výlet do ciziny bez cestovního pojištění. Ale na životní pojištění řada lidí zapomíná. Přitom právě životní pojištění zajistí v případě úmrtí pojištěnce pozůstalé a pomůže i ve chvíli, kdy se pojištěnec stane invalidním. Pokud si dotyčný platil po zákonem danou dobu sociální pojištění, vznikne mu nárok na invalidní důchod. Dojde-li k jeho úmrtí, bude stát rodině vyplácet ten pozůstalostní. V naší zemi se ale rozhodně nelze spolehnout na jejich dostatečnou výši. Pravděpodobně nebudou stačit ani na nezbytné výdaje. A navíc trvá i řadu měsíců, než je stát začne vyplácet. Většina rodin přitom splácí hypotéku na rodinný dům či byt, případně nějaký jiný úvěr. Vypadne-li třeba i jen na čas příjem některého z výdělečně činných členů domácnosti, může dojít k situaci, kdy nebude možné z důchodu hradit pravidelné měsíční splátky. Může hrozit dokonce i ztráta bydlení.

Životní pojištění může krýt celou řadu nepříznivých událostí

Životní pojištění může kromě úmrtí pojištěnce pomoci i v mnoha dalších situacích. Chcete-li poskytnout klid a jistotu sobě i svým nejbližším, můžete zvolit například pojištění Forte od ČSOB. S tímto životním pojištěním budete vědět, že nemoc nebo úraz nezpůsobí výpadek příjmů. Životní pojištění od ČSOB totiž dorovná rozdíl. Pojistné plnění obdržíte do pěti dnů od dodání podkladů. A v opravdu závažné situaci, jako je třeba neodkladná operace, pobyt na jednotce intenzivní péče či úmrtí dospělého pojištěného v důsledku dopravní nehody, bude plnění dokonce dvojnásobné. Od 1. září je navíc součástí pojištění Forte i asistenční služba, která v případě vaší nemoci nebo úrazu zajistí péči o celou vaši domácnost. Nemusíte tak mít obavy, že by se neměl kdo postarat o vaše děti nebo třeba domácího mazlíčka.

Životní pojištění nabízí i finanční výhody

S životním pojištěním od ČSOB získáte každých 5 let věrnostní bonus. A každý rok budete mít nárok na daňovou úlevu ve výši až 24 tisíc korun ročně. Životní pojištění si můžete vybrat z několika variant tak, aby opravdu vyhovovalo vašim potřebám. Navíc lze s životním pojištěním i chytře investovat. ČSOB nabízí jako jeho součást možnost investování do mnoha různých fondů, ze kterých si vyberou konzervativní i odvážní investoři.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *