Pracovní úraz je vždycky nepříjemnou záležitostí. Nejen že vás vyřadí z pracovního provozu a běžného života, ale často zanechá i dlouhodobé následky. Zdraví vám pochopitelně nic nevrátí, nicméně s dostatkem peněz na léčbu a všechny zdravotní procedury je život aspoň o něco jednodušší.

Na tohle české zákony myslí a každý, komu se stal pracovní úraz, má nárok na odškodnění od zaměstnavatele. Zaměstnavatelé jsou totiž povinni uzavřít si pojištění pro případ odpovědnosti za škodu způsobenou zaměstnanci. Nemusíte mít tedy strach, že by peníze šly z kapsy zaměstnavatele, a obávat se, zda má dostatek finančních prostředků na vaše odškodnění. Peníze dává pojišťovna.

Co musíte zvládnout bezprostředně po úrazu?

Aby bylo možné získat odškodnění pracovního úrazu, je třeba mít důkaz, že se vám úraz skutečně stal v práci. Opatřete si svědky, důkazy, případně fotografie. Také problém co nejdříve oznamte zaměstnavateli, vyhnete se pozdějším sporům.

S úrazem určitě půjdete do nemocnice. Tam si nechte vypracovat záznam o úrazu, budete ho potřebovat pro pojišťovnu.

Na jednání s pojišťovnou nemusíte být sami

Následuje jednání s pojišťovnou. Musíte vyplnit některé jejich dokumenty, doložit záznam o úrazu a další informace. Velmi záleží na tom, jak celou záležitost podáte a popíšete. Od toho se totiž bude odvíjet výše finanční náhrady.

Každý chce získat co nejvíce peněz, laik ale obvykle netuší, jak úraz popsat a co všechno vyplnit, aby dostal maximum. Stále více lidí se proto obrací na odborníky. Udělat to můžete i vy. K vašim službám je připravena například První zdravotní. Předáte jí dokumentaci a ona se do jednání s pojišťovnou pustí za vás. Zajistí specializovanou advokátní kancelář a dospěje k vymožení odškodnění újmy na zdraví.

Za službu profesionálů pochopitelně něco zaplatíte, nicméně získáte maximum peněz. Ve finále se tedy vyplatí požádat o pomoc.