Spousta lidí si vybírá zaměstnání podle výše platu. Není to úplně chytrý krok, v prvé řadě byste měli vzít v úvahu zejména to, zda vás bude daná práce bavit. Často totiž platí, že čím nadšenější a pracovitější budete, tím vyšší obnos si vyděláte.

Typickým příkladem zaměstnání, pro nějž tohle platí, je práce realitního makléře. Ten dostává provizi z realizovaných zakázek, takže čím více jich zvládne, tím vyšší má výplatu. Jde o velmi výhodný princip pro zaměstnavatele i zaměstnance. Výplata dle zásluh je navíc motivační. Máte větší snahu pracovat, než kdybyste byli placení od hodiny.

Pánem vlastního příjmu i času

Zpravidla má realitní makléř práce dost. Jezdí za klienty, řeší záležitosti na úřadech, plní také administrativní úkony. Jde o velmi pestrou činnost, která se vám jen tak neomrzí. Největší výhodou však je, že nejste na nic vázaní. Pracovní dobu si volíte sami. Čím více budete pracovat, tím vyšší bude výplata. Není však žádný problém přizpůsobit si pracovní dobu režimu vašich dětí, pracovat více přes zimu a méně v létě apod. Svůj život si prostě nalinkujete podle sebe.

A jak vysoký má tedy realitní makléř plat? Dostáváte procenta z realizovaných zakázek, po čase se obvykle navýší. Schopní makléři si mohou vydělávat i kolem 100 000 korun měsíčně. Existují však i opačné případy. Někdo si například jako makléř jen přivydělává pár tisíc měsíčně. Všechno je jen na vás.

Žádné speciální vzdělání nepotřebujete

Zní to všechno lákavě, ale vám teď běží hlavou, že pro práci realitního makléře nemáte potřebnou kvalifikaci? Zadržte. Žádnou ani nepotřebujete. Hodit se vám bude řidičský průkaz, komunikativnost, empatie, a především nadšení do práce.

Jestli vás nezajímá pouze plat realitního makléře a chcete doopravdy pomáhat lidem najít nové bydlení nebo prodat nemovitost, jste na realitního makléře dobrým kandidátem. Zkuste to třeba v kanceláři RE/MAX Nova, která hledá posily, a začněte být sami sobě svým pánem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *