prasátko, spoření

Přemýšlíte, že své ratolesti zřídíte bankovní účet, ale nevíte, jak si v moři nabídek vybrat ten, který by vám i vašemu dítěti vyhovoval, co možná nejvíce? Bankovní účet pro dítě, je tím nejlepším možným nástrojem, jak svou ratolest naučit hospodařit již od útlého věku. Ve většině případů lze takovýto účet dítěti založit již při narození a disponovat s ním může až do své zletilosti či ještě mnohem déle. Pod dohledem rodičů pak může se svými penězi hospodařit za pomoci internetového bankovnictví i platební karty, kterou bude mít rovněž k dispozici. Produktů, které ovšem tuto možnost nabízejí, je na trhu více než dosti a velmi často tak rodiče marně přemýšlejí nad tím, jaká varianta by byla pro jejich nejmenší nejpřínosnější. Zkusme si jednotlivé produkty srovnat a posoudit, které produkty jsou nejvýhodnější.

Banky nabízející dětské účty

  • Komerční banka
  • Česká spořitelna
  • mBank
  • UniCredit Bank
  • Moneta Money Bank
  • Era

 

Tyto banky jsou nejčastěji oslovovanými bankami z pozic rodičů, kteří svým potomkům chtějí zřídit bankovní účet a to nejlépe do patnácti let věku dítěte. Jak jsou na tom se svými dětskými produkty?

mBank

Banka mBank nabízí pouze rodičům, kteří mají zřízený účet u této banky, možnost zřízení dětského konta, které je ovšem vedeno zcela zdarma. Konto je nabízeno dětem od narození do dovršení 15 let. Velmi oblíbenou možností tohoto konta je zejména ta, že lze na bankovním účtu vytvořit rovnou čtyři spořící účty, které lze dle libosti pojmenovat. Jeden se může jmenovat například Kolo, druhý Počítač a podobně. Pro děti je tento systém velmi motivující a rodiče si tento produkt velmi chválí.

Česká spořitelna

Od narození do dvaceti let nabízí Česká spořitelna možnost zřízení dětského konta, jehož malý majitel může disponovat kartou pro výběry z bankomatů a platby již od svých osmi let. Jedinou nevýhodou tohoto účtu jsou až příliš vysoké limity, které se pohybují v řádech 10.000 Kč.

KB

Od narození do patnácti let nabízí svým klientům velmi pohodlné vedení dětského konta i Komerční banka, která má vesměs stejná pravidla jako Česká spořitelna. Výběry z bankomatů jsou i v tomto případě zcela zdarma.

Era

Velmi oblíbené dětské konto nabízí i společnost Era, která nabízí poštovní účet, který je veden rovněž zcela zdarma. Rodiče v tomto případě oslovují zejména nízké hranice výběrů, které lze stanovit i na 100 Kč.

UniCredit Bank

Stejně výhodné dětské konto nabízí i UniCredit Bank, která rovněž nabízí rodičům nastavení nízkého limitů výběrů a to na 200, 400 či 500 Kč. Rodiče tak mají absolutní jistotu v tom, že jejich dítě nebude neuvážlivě roztahovat své kapesné.

Moneta Money Bank

Dětské konto společnosti Moneta není mezi rodiči příliš oblíbené a to zejména z toho důvodu, že platební kartou, kterou má dítě v držení, lze pouze a jen vybírat peníze z bankomatů či si za pomoci karty dobíjet mobilní telefon. Velký problém je rovněž v bankomatech této banky, které v menších městech jen stěží naleznete.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *