Cestovní pojištění od Generali

O tom, jak důležité je cestovní pojištění při cestě do zahraničí, není třeba pochybovat. Většina lidí chápe, že se potřebují připojistit, aby si nemuseli platit lékařské ošetření z vlastní kapsy, byli chránění proti odcizení zavazadel a jiným nepříjemnostem, které jsou dvakrát tak nepříjemné, když jste mimo ČR. Jenže ty vás mohou potkat i v rámci naší republiky.

Tuzemské cestovní pojištění ještě není tolik rozšířené, přesto se pomalu dostává do povědomí. Důvod, proč si ho zřídit, je stejný jako u pojištění při cestě do zahraničí: Chráníte tím sami sebe a své finance.

Co když dojde k nějakému úrazu?

Na dovolené lidé obvykle vystupují ze své komfortní zóny, pouští se do aktivit, kterým běžně neholdují. Pro někoho to může být cyklistika, pro jiného paddleboarding či windsurfing. A co když se něco stane? Ne všichni mají zařízené úrazové pojištění, a když už ho mají, částka vyplacená při úrazu nemusí být zrovna nejvyšší. S tuzemským cestovním pojištěním budete chránění lépe. Nezapomeňte však, že méně obvyklé sporty si musíte připojistit, v základu obsažené nebývají.

Zrušíte dovolenou, když onemocníte?

Další nemilou komplikací může být dovolená. Jak vyřešíte, když den před odjezdem dostanete chřipku? Pojedete na dovolenou nemocní a celý pobyt proležíte, nebo ji raději zrušíte? Pokud si předem zařídíte tuzemské cestovní pojištění a připojistíte si také storno zájezdu, nebude vás to muset moc trápit. Dostanete totiž zpátky 80 nebo 100 % částky, kterou jste za dovolenou zaplatili.

Obejdete se bez svých věcí?

Necháte si v penzionu tašku s notebookem, vrátíte se z túry a ona tam nebude. Jak si poradíte? Můžete doufat, že jde o nějaké nedorozumění, nebo se pojistit a pak od pojišťovny získat aspoň peněžitou náhradu vašich věcí.

Jste připravení čelit oprávněně naštvaným rodičům?

Tuzemské cestovní pojištění je skvělým řešením také pro organizátory dětských táborů nebo letních škol. Ti mohou najednou pojistit celou skupinu svěřených dětí a nemusí si pak dělat starosti třeba s tím, kdyby dítě náhodou někomu něco rozbilo.

Tuzemské cestovní pojištění od 4 Kč na den

Přesvědčily vás výše uvedené případy a chcete se také na svou dovolenou v Česku pojistit? Neváhejte, Generali nabízí toto pojištění pro dospělé už od 4 Kč na den a pro děti od 3 Kč. Jako rodina však můžete získat pojištění pro dvě děti zcela zdarma, a pokud vás jede celá parta, také ušetříte. Pět a více lidí dostane pojištění pro tři další zdarma.

Všechno je snadné, nemusíte na pobočku, stačí si zařídit cestovní pojištění online. Nezapomeňte však dobře sledovat, co si platíte. Některé služby (storno zájezdu a méně obvyklé sporty) si musíte k balíčku explicitně přidat. Cenu pochopitelně trochu navýší, ale pořád se pohybujeme v částkách, které jsou v celkovém objemu peněz vydaných za dovolenou nepatrné.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *