Nechcete nechat ležet své peníze ladem, ale naopak je rozmnožit? Řešením je investování části finančních prostředků. I když se může zdát, že je investování složité, nemusí to být pravda. Důležité je začít a pustit se do toho. Díky připraveným programům se nepouštíte do složitých a rizikových spekulací, ale naopak volíte rozumnou cestu. Jak to funguje a co za výhody můžete čerpat? To se dozvíte v článku.

Zvolíte si investovanou částku

I s malými částkami je možné vydělávat a za čas poměrně značně zhodnotit své úspory. Minimální limit pro investování je 500 korun, což je opravdu menší částka, kterou výrazněji postrádat nebudete. Samozřejmě se můžete rozhodnout i pro větší investiční částku, kdy je pak možné očekávat vyšší zisky a zhodnocení.

Na výběr máte z různých strategií od opatrné až po velmi odvážnou. Čím odvážnější strategie, tím větší může být očekávaný roční výnos. Volíte si také dobu trvání investice, která může být až v horizontu 50 let. Jde o jednoduchou formu investice, kdy se nemusíte téměř o nic starat. Netrápíte se tím, jak se aktuálně vyvíjí trhy a jestli je nejvhodnější doba, ale pouze sledujete výsledky a upravujete případnou strategii. Zbytek složitého procesu je přenechán na profesionálech. Velkou výhodou je i fakt, že peníze můžete kdykoliv vybrat a použít pro nečekané výdaje. Jde tedy o funkční rezervu, která vydělává a zároveň je připravená k využití.

Každoroční bonus

ČSOB pravidelné investování nabízí bonus v podobě 500 Kč ročně. To už je poměrně dobrá motivace, proč to alespoň zkusit a pustit se do investic, které v tomto případě zároveň znamenají šetření a ukládání prostředků pro případ potřeby. Díky tomuto přístupu se vám peníze jen tak nerozkutálejí, ale budou se víceméně samy zhodnocovat. Skutečně bohatí lidé totiž vědí, že když peníze vydělávají další peníze, jde o nejlepší pasivní strategii příjmu.

Spočítejte si, kolik investováním získáte

Na přehledné kalkulačce si vypočítáte všechna důležitá čísla. Určíte si jednorázový vklad a následný pravidelný měsíční vklad. Podle doby trvání investice a zvolené strategie můžete s pomocí kalkulačky jednoduše zjistit, jaký může být očekávaný výnos. Procenta budou ve většině případů vyšší v porovnání s pouhým ukládáním peněz na méně výhodné spořící účty a podobně. Pokud to myslíte opravdu vážně, zkuste rozložit své investiční portfolio mezi více různých druhů investic, čímž je možné zvýšit výnos, případně snížit riziko.

Pohodlné ovládání investic přes internet

Sjednání ČSOB pravidelného investování a následné ovládání svých financí máte k dispozici přes internetové rozhraní. Kdykoliv si tak zkontrolujete, jak si zrovna vedete a upravit výši pravidelně investované částky. Zapřemýšlejte také nad kombinací investic a spoření, což je další možnost, jak odkládat finance stranou a nechat je pracovat za vás.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *