Chtěli byste si spořit a zjistili jste, že na běžném bankovním účtu máte minimální úrok? Není divu, optimální je využít speciální termínované vklady, které dokážou peníze dostatečně zhodnotit. Na finančním trhu se nachází takovýchto produktů poměrně hodně. Naším tipem je termínovaný vklad u ČSOB. V čem je tento produkt výjimečný a jak vlastně funguje? Na tyto dvě a další otázky vám odpovíme v následujících řádcích.

Za zřízení nezaplatíte ani korunu

Termínovaný vklad si můžete zařídit na jakékoli pobočce ČSOB. Klienti této společnosti tak mohou učinit také pohodlně online. K vyřízení vám v prvním případě stačí pouhý občanský průkaz jako doklad vaší totožnosti. Cizinci budou potřebovat platný cestovní pas. Všechno proběhne expresně a za zřízení termínovaného vkladu nezaplatíte ani korunu. Navíc si budete moci jednoduše zdarma nastavit převody finančních prostředků z termínovaného vkladu na běžný účet a opačně.

Pevně dané úroky samozřejmostí

Máte strach, že byste si založili termínovaný vklad a následně jen trnuli, zdali se nezmění původně výhodná úroková sazba? Mnohdy se není čemu divit, jelikož většina poskytovatelů nedokáže původní úročení garantovat. ČSOB termínovaný vklad to dokáže. Na počátku máte jasně stanovenou sazbu, jež se nezmění. A o kolik procent se vlastně jedná? Vše se odvíjí od doby trvání samotného vkladu. Na 7 dní činí úroková sazba 0,01 % p.a., nicméně na měsíc už je to 0,1 % p.a., 6 měsíců 0,90 % p.a. a jeden rok 1,30 % p.a. Předem tedy jasně víte, jaké budou vaše výnosy. Vaše úspory budou po celou dobu pojištěné. Jinak můžete mít penze uložené od 1 měsíce až po 36 měsíců. Záleží pouze na vás, pro jak dlouhou dobu se rozhodnete.

Jaký je princip fungování termínovaného vkladu?

Vcelku jednoduchý, peníze si uložíte na předem jasně stanovený čas. Úroky plynoucí z vkladu si budete moci jednoduše převádět na běžný účet u ČSOB. Samozřejmě je budete moci i na termínovaném vkladu ponechat, čímž se vám zvýší úročená suma. Samozřejmě si také lze nastavit automatický převod mezi termínovaným vkladem a běžným účtem.

Všechno znáte předem

U zmiňovaného termínovaného vkladu vás zkrátka vůbec nic nepřekvapí. Čím delší dobu budete spořit, tím větší částku dokážete získat. Chtěli byste vložit peníze v některé z cizích měn? Nebudete to představovat žádný problém. A co se stane, když se vám vklad nepodaří vybrat včas? Vůbec nic, bude vám následně obnoven.

Získejte od svého nového termínovaného vkladu ještě mnohem více

Určitě se vyplatí využít časově omezené akce. Aktuálně si můžete založit termínovaný vklad u ČSOB se zvýhodněnou sazbou na 6 až 12 měsíců a maximálně 20 % vložených prostředků do výše 1 milionu korun. Učinit tak lze do 31 října 2019.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *