Náplně do tiskárny nejsou zrovna levnou záležitostí, a to ať už máte tiskárnu laserovou či inkoustovou. Ceny se kolikrát šplhají až do tisíců korun, což jsou pro domácnosti dost vysoké částky. U velkých tiskáren používaných ve firmách se můžeme bavit třeba i o devíti tisících korun. Ano, tolik skutečně stojí originální C+M+Y toner do tiskárny Minolta MC4650CMY.

Existují způsoby, jak ušetřit. Jestli chcete pořídit levněji, především se vyhněte originálním tonerům. Je hezké mít náplň přímo od výrobce, nicméně neoriginální tonery a cartridge vám poskytnou úplně stejnou službu. Neškodí tiskárně, nevytisknete s nimi méně stránek, rozdíl prostě vůbec nepoznáte a vaše tiskárna také ne. Zato si změny všimne vaše peněženka.

Buďte ještě k tomu ekologičtí

Kromě neoriginálních tonerů lze nakupovat ještě tzv. renovované tonery. Pod tímto názvem se skrývají náplně, které byly po vyprázdnění znovu naplněny a připraveny na další využití. Jde o něco podobného jako u recyklace – prostě se ze starého vyrobí nové. Každá kazeta je však před tím, než jde znovu do prodeje, opravena pomocí OEM náhradních dílů a otestována. Ve finále má stejné parametry jako nový originální kus. Vy přitom ušetříte 40-70 % peněz. Kazetu lze teoreticky, při použití špičkových technologií, renovovat donekonečna.

Podpořte českou firmu

Tím, že si koupíte renovovanou kazetu, navíc podpoříte českou firmu. Nové tonery k nám jdou ze zahraničí, ovšem renovace tonerů probíhá přímo na našem území. Je několik šikovných firem, které se jí zabývají. Příkladem za všechny je Tonera. Ta vám také umožňuje odevzdat staré kazety, dokonce je vykupuje za deset či dvacet korun. Až vám tedy příště tiskárna dotiskne, vezměte starou náplň, odneste ji do Tonery a kupte si rovnou další, renovovanou.

Mimochodem použitím renovovaného toneru neztrácíte záruku, ani si nepoškodíte tiskárnu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *