Máte pocit, že půjčka nutně musí být drahá? Pokud si dobře vyberete, nemusí tomu tak být, a vy dokonce ušetříte, pokud vám půjčka pomůže z obtížné situace – a za dobrou cenu. Finance většinou potřebujeme rychle, ale určitě se vyplatí vybírat poskytovatele nejen podle rychlosti poskytnutí, ale také podle toho, kolik za ni zaplatíme navíc. V článku najdete několik rad, které vám mohou pomoci s hledáním nejvýhodnější půjčky.

I malé půjčky poskytují výhody

O malých rychlých půjčkách se obvykle říká, že jsou drahé a nevýhodné. To však neplatí vždy. Pokud vám taková půjčka pomůže zaplatit dluh nebo nečekanou platbu a vám pak nehrozí penále nebo exekuce, je taková rychlá pomoc jistou výhodou. V případě, kdy nechcete, aby se vaše okolí dozvědělo o vašich finančních problémech, může být tento typ půjčky řešením. Vánoce a období dovolených jsou navíc finančně náročnější, ale i v časové tísni dobře zvažujte a vybírejte, která půjčka pro vás bude tou nejvýhodnější.

Půjčka na cokoliv

Například ČSOB půjčka na cokoliv nabízí výhodnou sazbu již od 4,9 %. Velkým bonusem je však možnost vrácení úroků pří řádném splacení celé částky do třech měsíců. Předčasné splacení kdykoliv je zdarma, takže svůj dluh elegantně a rychle umoříte například po výplatě. Výhodou je i fakt, že jde o půjčku bez poplatků. Vzhledem k tomu, že jde o bezúčelový úvěr, je naprosto jedno, na co dané peníze využijete. Maximálně si můžete půjčit až 800 000 tisíc korun s dobou splatnosti nejvýše 8 let.

Co očekávat od půjčky

Poskytovatelé půjček se snaží získat co nejvíce zájemců. Protože nabídek je hodně a konkurence veliká, předhánějí se poskytovatelé s nabídkou nejrůznějších bonusů. Oblíbené jsou například 1. půjčky zdarma, kdy splácíte pouze vypůjčenou částku bez úroků. Úroky se platí až při další půjčce. Jinou možností je vrácení úroků za řádné splácení do třech měsíců, jak nabízí například ČSOB. Od konkurence se lze odlišit také sníženou sazbou úroků. Záleží pak jen na vás, kterou nabídku budete považovat za nejvhodnější.

Kolik bude půjčka stát a jak budou vypadat měsíční splátky? Všechny tyto informace pohodlně a jednoduše zjistíte z kalkulačky na půjčku. Stačí zadat částku, jakou si chcete půjčit, a následně zkoušet různé doby splatnosti a sledovat výši měsíční splátky.

Oblíbená je i konsolidace

Máte více půjček a dělá vám problémy jejich splácení, nebo byste chtěli na splátkách ušetřit? V tom případě se vám nabízí konsolidace půjček, kdy všechny půjčky a úvěry sloučíte do jedné a ušetříte tak na poplatcích. Můžete si také změnit dobu splácení tak, aby vám výše splátky vyhovovala. Půjčky ani konsolidaci nemusíte vyřizovat v bance. I nebankovní společnosti mají výhodné nabídly a často vám nabídnou individuální řešení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *