Do doby, než najdeme životního partnera, žije řada z nás spokojeně ve vlastním nebo pronajatém bytě. Dokud jsme sami, stačí nám k životu jen malá obytná plocha a mnohdy si dokonce vystačíme s jedinou místností. Ve chvíli, kdy potkáme toho pravého nebo tu pravou, se ale obvykle náš pohled na život změní. Začneme uvažovat o založení rodiny a zajištění ideálního bydlení, ve kterém budeme rádi vychovávat své děti. Mnozí z nás se rozhodnou opustit rušnou městskou část a postavit si vlastní dům v klidné čtvrti nebo na venkově v lůně přírody. A samozřejmě si chceme vybudovat takovou nemovitost, která bude naprosto přesně vyhovovat našim nárokům a představám.

Dům se zahradou poskytne pohodlí a komfort dětem i dospělým členům rodiny

Touha po vlastním domě k trvalému bydlení, případně po chalupě či chatě sloužící k rekreaci, má své opodstatnění. Dostatek prostoru a možnost kdykoli pobývat na vlastní zahradě, kde máme naprosté soukromí, jsou důležité pro naši pohodu. Sobě i potomkům chceme zajistit možnost pobytu na čerstvém vzduchu i co nejbohatší možnosti trávení volného času. Pobyt v zeleni a kontakt s přírodou jsou důležité pro naši duševní pohodu i zdraví. Navíc se na zahradě můžeme věnovat nejrůznějším pohybovým aktivitám, vybudovat tu dětem hřiště i terasu k příjemnému posezení. V našem novém domě lze zajistit prostor nejen pro členy rodiny, ale i pro auto, motorku a kola. Vejde se sem dílna, šatna i prádelna.

Co dělat, když nemáme dostatek prostředků na koupi pozemku?

Často se stane, že najdeme to pravé místo k životu, ale zjistíme, že se nám na koupi vysněného pozemku nedostávají finance. Nemusíme propadat zoufalství. Hypotéka na pozemek nám pomůže získat potřebnou částku. U Hypoteční banky ji můžeme vyřídit snadno a rychle. A dokonce s její pomocí vyřešíme i situaci, kdy jsme pozemek na hypotéku již pořídili, ale po letech se změnily naše finanční poměry, případně došlo u původně výhodné hypotéky k navýšení úrokové sazby. Ve chvíli, kdy pro nás podmínky přestaly být výhodné, máme totiž možnost refinancování i u hypotéky na pozemek.

Kdy si můžeme sjednat hypotéku na pozemek u Hypoteční banky?

Hypotéku na pozemek se můžeme u Hypoteční banky vyřídit nejen ve chvíli, kdy jsme se rozhodli koupit si pozemek či refinancovat hypotéku na pozemek. Je řešením i v situaci, kdy je třeba vypořádat majetkové poměry například v případě dědického řízení nebo po rozvodu. Kalkulačka Hypoteční banky nám umožňuje spočítat si výši hypotéky a zjistit, jakou úrokovou sazbu získáme. Tu nám bude Hypoteční banka garantovat po dobu 30 dní od realizace výpočtu. Potřebujeme-li radu, jsou nám k dispozici internetový formulář, telefonní linka i poradci na pobočkách.