Nebankovní společnosti na nás ze všech stran křičí, že nabízí výhodné úvěry a nezajímá je, na co klienti peníze použijí. Banky proti tomu přichází s jiným kalibrem. Lákají naopak na půjčky, které jsou určené ke konkrétnímu účelu. Jedním příkladem za všechny je REKOpůjčka od Raiffeisen stavební spořitelny.

Rekonstrukce je vždycky velký zásah do finančního rozpočtu. Pokud ji plánujete s velkým předstihem, stihnete si na ni našetřit. Někdy se ale stane, že rekonstruovat musíte, aniž byste chtěli. Střechou zatéká, staré bytové jádro je v koupelně celé plesnivé, potřebujete více místa, protože se vám rozrůstá rodina. Pak přichází řada na půjčku, třeba právě na REKOpůjčku.

Účelový úvěr vám poskytne výhodnější podmínky

Účelové úvěry jsou určené pouze na danou konkrétní věc. Zato však za mnohem výhodnějších podmínek než úvěry na cokoliv. Například REKOpůjčka nabízí úrok od 4,19 % ročně, což je velmi slušná hodnota. Půjčit si můžete až milion korun a nemusíte mít žádné vlastní úspory. Na tři nebo pět let lze domluvit fixaci úrokové sazby a dle aktuální potřeby je možné změnit výši splátek.

Žádné schovávání účtenek, jen pošlete fotky

Jelikož jde o účelový úvěr, budete samozřejmě muset dokázat, na co jste peníze použili. Nemyslete si však, že vás čeká schovávání každé účtenky a faktury. Žijeme v 21. století a existují modernější možnosti. U REKOpůjčky stačí, když ukážete fotku před, fotku po a položkový rozpočet rekonstrukce. Úvěr se vztahuje opravdu na libovolné rekonstrukce od sklepa až po střechu. Můžete zařizovat nové vytápění, koupit nová okna, nechat si udělat střechu či fasádu nebo jen modernizovat obytné místnosti.

Nečekejte, rekonstruujte

Díky účelovému úvěru REKOpůjčka nemusíte s rekonstrukcí dále váhat. Tak hurá do toho, zvyšte hodnotu své nemovitosti, bydlete zdravěji, snižte energetickou náročnost, navyšte komfort vašeho bydlení pro celou rodinu. Díky spolupráci s Raiffeisen stavební spořitelnou můžete navíc získat stavební materiál za výhodnější ceny díky slevám od partnerů. Patří mezi ně například Kika, Lomax, Oresi, Tondach, Vekra, Siko či Isover. U některých můžete získat slevu až 42 %.

Spočítejte si na kalkulačce, kolik budete splácet

Přímo na webu Raiffeisen stavební spořitelny si můžete zadat do kalkulačky, jak velkou částku požadujete a kolik let plánujete splácet. snadno zjistíte, kolik korun měsíčně budete muset zaplatit. Mimochodem, k REKOpůjčce získáte rovněž pojištění úvěru od Uniqua pojišťovny pro případ neschopnosti splácet. Kdybyste náhodou přišli o zaměstnání nebo vážně onemocněli, půjčku za vás až rok může splácet pojišťovna. Ve vážných případech může dokonce doplatit celý úvěr. Obecně byste ale problémy se splácením mít neměli. Před schválením úvěru si vás banka prověří, aby k takovým potížím nedocházelo. Schvalovací proces je však velmi rychlý. Trvá několik hodin či dní. Nový domov můžete mít již brzy!