Pokud jste v minulosti investovali do zlatých mincí, rozhodně jste neprohloupili. Investiční zlato se obecně považuje za velmi dobrou komoditu, neboť hodnota zlata je v dlouhodobém horizontu velmi stabilní. Při následném prodeji se tak nemusíte obávat ztráty reálné hodnoty investovaných peněz.

Hodnota zlata je na vysoké úrovni

V posledních týdnech cena zlata výrazně stoupla, což způsobuje, že při případném prodeji dokonce vyděláte slušný obnos peněz. To sice není primárním účelem investice do zlata, ale určitě nebudete proti, když vám prodej zlatých mincí přinese nějakou tu korunu navíc oproti vašim původním předpokladům.

Je rozhodně důležité vybrat si nejen vhodný okamžik k prodeji, ale také nepodcenit řádné ocenění mincí. To platí pro zlaté varianty, ale také třeba pro historické mince. V nich se mnohdy skrývá doslova poklad, o čemž často jejich majitelé ani neví, dokud se neobrátí na specialisty. Jednat se může kupříkladu o staré mince z dob Rakouska-Uherska apod.

V dubnu vám mince ocení odborníci v centru Prahy

V současné době máte možnost nechat si ocenit mince od několika expertů na jednom místě. V Obecním domě v Praze, který se nachází hned vedle Prašné brány v centru města, se 3.4. sejdou přední tuzemští a rovněž rakouští odborníci na ocenění mincí. Zjistíte tak, zda vámi držené mince mají nějakou speciální hodnotu. Možná vás překvapí, jak cenné předměty doma máte.

Pozor na kurzy měn

Při prodeji zlatých mincí si všímejte i aktuálního kurzu české koruny vůči euru. V tomto směru je na tom lépe Slovensko, kde se již společnou evropskou měnou platí řadu let. Tamní občané tudíž nemusí čelit případným výkyvům měny. Česká koruna je ale v posledních měsících vůči euru poměrně stabilní, takže není na místě nějaká přehnaná obava, že na prodeji zlatých mincí proděláte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *