Přemýšlíte, jak ochránit vaše bydlení před nejrůznějšími přírodními katastrofami, zloději a dalšími nečekanými zásahy třeba ze strany sousedů? Každá nemovitost by měla mít uzavřené pojištění, které následně pokryje náklady týkající se oprav škod.

Co se může přihodit?

S čím pojištění domácnosti počítá? Bere v potaz přírodní živly v podobě ohně, blesku, krupobití nebo záplavy, ochrání vás též před vytopením od sousedů a myslí na možnou návštěvu zlodějů. Toto pojištění je zaměřeno na pokrytí nejčastějších škod v domácnosti. Lze si ho vybrat v několika variantách od základní po prémiovou. Zahrnuje asistenční službu, která je k vám k dispozici nonstop 24 hodin denně. Skvělou zprávou je, že pokud se vám v daném roce pojistná událost vyhne, dostanete slevu 3 % z pojistky na rok příští.

Když někomu způsobíte škodu

Každý seriózní finanční poradce vám poradí, že nedílnou součástí pojištění bydlení by mělo být pojištění odpovědnosti. Jestliže někomu nechtěně přivodíte škodu, je to samo o sobě nepříjemná situace. S poškozeným se vám bude lépe komunikovat, pokud budete mít uzavřené pojištění odpovědnosti, díky němuž budete moci protistraně nabídnout finanční vyrovnání.

Výhody pojištění odpovědnosti

Víte o tom, že rozsah tohoto pojištění se vztahuje nejen na ČR, ale též na všechny země Evropy? Z toho důvodu budete na vaší dovolené klidnější, neboť sebemenší nehoda se může pěkně prodražit. Pojištění odpovědnosti se vztahuje na všechny členy domácnosti a sjednává se bez spoluúčasti.

Pojistěte si celou nemovitost

Uvažujete-li nad pojištěním vašeho bydlení, ideální je kombinace tří pojištění najednou. Kromě výše jmenovaného pojištění domácnosti a odpovědnosti byste měli mít sjednáno též pojištění nemovitosti. Váš dům je poté chráněn stejně jako domácnost před katastrofou vlivem přírodních živlů, nezodpovědností souseda a nenechavými prsty zlodějů. Peníze, které po nahlášení pojistné události obratem dostanete, se na nápravu škod zcela jistě hodí. Proč si přidělávat starosti tím, jak byste to ze svého zaplatili?

Jak pojištění sjednáte?

Nejlepší možností je návštěva pobočky dané pojišťovny, kde vám ušijí pojištění doslova na míru. Chcete-li si dopředu udělat představu, jaká bude výše pojistného, spočítejte si ho na online kalkulačce. Když budete s výsledkem spokojeni, je možné uzavřít smlouvu o pojištění přes internet. Výhodou tohoto způsobu sjednání pojistky je sleva 10 %. V jednoduchém kalkulátoru zaškrtnete druh nemovitosti, předmět pojistky, úroveň vybavení domácnosti, celkovou podlahovou plochu, hodnotu domácnosti a místo, kde se pojišťovaná nemovitost nachází. Následně se vám zobrazí celková cena pojistného za rok včetně dílčího vyčíslení pojistné ochrany.