Pojištění nemovitosti od Generali

Pojištění domu nebo bytu pokrývá výlohy v případě nehody, krádeže nebo poškození živly. Pokud máte pojistnou smlouvu dobře nastavenou, získáte v rámci kompenzace klidně i celou hodnotu nemovitosti či dostatečné finanční prostředky pro úspěšnou opravu. Jde o pojištění, které chrání vaši střechu nad hlavou a nabízí pomoc v nepříjemných situacích. V jakých situacích je možné žádat o pojistné a jaká další doplňující připojištění si můžete sjednat? To se dozvíte v tomto článku.

Proč se rozhodnout pro pojištění nemovitosti

Když se rozhodneme pořídit si vlastní střechu nad hlavou, jedná se často o životní investici v řádech milionů korun. A nikdy nevíte, co si na vás osud připraví. Může přijít ničivý přírodní živel, dojít k nehodě nebo vykradení a co potom? Z těchto důvodu je vhodné sjednat si pojištění nemovitosti.

Co všechno pokrývá pojištění nemovitosti?

Pojištění nemovitosti se vztahuje na rodinný dům nebo byt. Pojistit si můžete i rozestavěnou stavbu, základní domácí vybavení v podobě kuchyňské linky, pračky a podobně. Součástí pojistné smlouvy může být i bazén či solární panely.

A pro jaké případy je možné využít pojištění nemovitosti? O finanční kompenzaci můžete žádat v případě požáru, škod způsobených vichřicí, pádem stromu, povodní nebo vlivem úniku vody z kanalizace. Pojistka se vztahuje také na rozbité sklo u oken, prosklených dveří nebo u bazénu. V případě stavby je kryté i to, když někdo odcizí stavební materiál či používanou techniku.

V případě, že se něco stane, nezapomeňte nejdříve kontaktovat asistenční službu, kde vám poradí, jak správně poskytovat, aby vám vznikl nárok na co možná nejvyšší pojistné plnění. V rámci asistence je možné pomoci i se sjednáním odborníků na opravu a údržbu, případně pomohou s organizací náhradního ubytování.

Praktická připojištění

Kromě základního pojištění je možné přidat ke smlouvě i další doplňky. Jde například o rozšíření asistenčních služeb, kdy máte vyšší limity pro případný zásah a větší možnosti právní asistence. Praktickou variantou je i připojištění pro pozáruční servis spotřebičů. V případě poruchy je hrazena částka na opravu. Pro bezproblémové nájemní vztahy je tu pojištění občanské odpovědnosti, kdy je hrazena případná škoda na hmotné či nemovité věci.

Domluvte se na pojištění ušitém na míru pro vaši nemovitost

Každá nemovitost vyžaduje rozdílný přístup a jinak nastavené pojištění. Z toho důvodu je nejlepší navštívit pobočku pojišťovny a na všem se řádně domluvit. Společně proberete, proti jakým případům chcete být chráněni a vše podstatné o vaší nemovitosti. Dobře sestavené pojištění nemovitostije v případě problémů skoro až k nezaplacení, protože může znamenat rozdíl mezi možností pořídit si další střechu nad hlavou nebo přijít o domov bez náhrady.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *