Pokud podnikáte, je vhodné pojistit se na všechna možná rizika, která vás mohou potkat. Jsou sice situace, na něž se připravit nejde, ovšem na spoustu negativních komplikací být připraveni můžete. Například na to, když nebudete schopni plnit závazky, k nimž jste se zavázali ve smlouvě.

U dobré pojišťovny se dá pojistit skoro cokoliv. Jen o tom spousta lidí neví, případně o možnosti tuší, ale nechtějí utrácet peníze zbytečně. Nicméně pořád je lepší platit měsíčně několik stovek či tisíc než se muset vypořádávat s jednorázovou komplikací, která vás vyjde na stovky tisíc či miliony.

Pojistěte si smluvní záruky

Pokud často uzavíráte smlouvy s obchodními partnery či zákazníky, zřejmě vás už někdy napadlo, co by se stalo, kdybyste nebyli schopní závazku uvedenému ve smlouvě dostát. Nikdy nevíte, co se přihodí. Onemocní klíčový zaměstnanec, vyhoří vám sklad, zloději odcizí vybavení. To ovšem druhou stranu, která s vámi smlouvu uzavřela, nemusí a nebude zajímat. Co pak?

Přesně pro tyto případy se hodí Generali pojištění záruk. Pojistíte si smluvní záruky, a kdybyste náhodou nebyli schopní dodat předmět smlouvy, pojišťovna to zaplatí.

Získáte více peněz do firemního cash flow

Pojištění smluvních záruk se vyplatí zejména firmám, které dělají opravdu velké a drahé zakázky, typicky se jedná o společnosti ze sektoru stavebnictví. Standardní součástí takových smluv totiž bývá ručení, obvykle ve výši 10 % z ceny zakázky. Tuto částku pak dodavatel převádí na vázaný bankovní účet a nemůže jí dále disponovat. Když je však zavřeno pojištění smluvních záruk, částka jde z kapsy pojišťovny. Dodavatel tedy nemá vázané peníze, které by mu musely ležet na nějakém účtu.

Budete působit lépe na své partnery

Pojištění smluvních záruk je rozhodně benefitem i pro zákazníky či obchodní partnery. Pokud si ho zařídíte, určitě se jim o něm zmiňte, uděláte na ně dobrý dojem. Jistě budou svolnější smlouvu podepsat, když uvidí, že v případě potíží získají peníze, které jim náleží. Ve finále je tedy pro dodavatele, který takové pojištění má, daleko snadnější získávat nové zakázky.

Přijďte si domluvit své pojištění

Generali byla jednou z prvních pojišťoven, jež tento typ pojištění nabízely na českém trhu. V nabídce ho má dodnes a požádat o něj můžete i vy. Jde o pojištění, které se vyřizuje vždy individuálně na míru, proto je nutné zajít osobně na pobočku a dohodnout se na konkrétních podmínkách. Generali jich má téměř 300 po celé republice. Navíc si můžete vybrat den, který vám vyhovuje, a objednat se, abyste nemuseli čekat. Na pobočce už dohodnete, zda potřebujete záruku za nabídku (tzv. bid bond), akontaci (advance payment bond), řádné provedení díla, zádržné (maintenance bond) nebo třeba opravy v záruční době.