Při podnikání se toho může spousta pokazit. Některé věci ani neovlivníte, přesto vaši firmu nakonec mohou přivést až ke krachu. Obzvlášť v začátcích, když ještě zisky nejsou tolik vysoké a vyděláváte sotva takové množství peněz, abyste zaplatili všechny výdaje. Právě proto je důležité si už od začátku platit pojištění.

Podnikatelům se hodí rovnou několik různých pojištění. Vůbec tedy není od věci domluvit si schůzku v nějaké společnosti a poptat se, co všechno vám mohou nabídnout a jaké typy pojistek by doporučili. Například v Generali vám určitě doporučí Generali pojištění odpovědnosti při podnikání.

Neplaťte způsobenou škodu ze svého

Velmi často se vám může stát, že způsobíte nějakou škodu třetí osobě. Neúmyslně, nedbalostí. Například u vás v obchodě někdo uklouzne na mokré, právě umyté, podlaze. V takovém případě má daný zákazník nárok na odškodnění za újmu na zdraví. Pokud ji nechcete platit ze svého, nezbývá než si zařídit pojištění, které takové případy kryje.

Na co všechno se takové pojištění vztahuje?

Pokrývá finanční škody i ublížení na zdraví. Zaplatí za vás, když způsobíte škodu na hmotné movité věci či objektu, ale i škody způsobené vadou výrobku, regresní náhrady ze zdravotního či nemocenského pojištění či náklady na právní zastoupení.

Chránění jste přitom při výkonu práce na pracovišti, během návštěv u klienta i na služebních cestách. Pojištění majetku platí na místě uvedeném v pojistné smlouvě (na adrese firmy). Pojištění odpovědnosti je platné taktéž na místě v pojistné smlouvě. Je jen na vás, zda si tam uvedete Česká republika, Evropa, svět mimo USA a Kanady nebo svět včetně USA a Kanady. Od toho se pochopitelně odvíjí také cena.

Rozsah ochrany si volíte sami

Právě proto, že každé podnikání je jiné, je tak důležité vydat se přímo na pobočku pojišťovny a domluvit si individuální podmínky. Zároveň si budete moct zařídit doplňková připojištění – například IT rizik, stažení výrobku z trhu, ekologické újmy, závažné havárie, teroristického útoku apod.

Mějte někoho, kdo vám kryje záda

Pojištění je dobré i z toho hlediska, že získáte poradenství. Když dojde k nějakému problému, hned víte, na koho se obrátit. Zavoláte na zákaznickou linku a odborníci vám poradí, jak dál postupovat, na koho se obrátit, jaké doklady si obstarat, aby vám pojišťovna následně veškeré výhrady proplatila. A jestli preferujete osobní domluvu, není problém. Generali má po celé republice skoro tři stovky poboček, stačí si najít tu nejbližší. Schůzku si můžete sjednat i přes internet, a to na preferované datum. Pak si na vás vyhradí čas a nebudete muset čekat, než na vás přijde řada. Šetřete čas i peníze s dobrým pojištěním, protože jako podnikatelé budete mít, zejména v začátcích, obou těchto komodit nedostatek. Na závěr nutno podotknout, že pojištění odpovědnosti při podnikání rozhodně není určeno pouze začínajícím podnikatelům. Nikdy není pozdě na zařízení ochrany.