Řešíte dopravní nehodu? Způsobil vám někdo v rámci dopravní nehody újmu? Dluží vám někdo peníze a nemá se k jejich navrácení? Máte spory se svým zaměstnavatelem? Nebo s e-shopem, jenž vám nechce uznat reklamaci? Pojištění právní odpovědnosti vás jich zbaví.

Respektive přispěje k jejich rychlému vyřešení. A uhradí soudní výlohy i náklady na advokáta. Toto pojištění se zkrátka uplatní nejenom v podnikání, ale i v běžném životě a jako takové přinejmenším stojí za zvážení. Díky němu si mimo jiné budete moci najmout lepšího právníka, čímž se vám zvýší šance na vyhraný právní spor! Jeho předností však je mnohem víc.

Nebojte se soudních sporů!

Soudní spory jsou noční můrou snad všech podnikatelů. Mohou je totiž naprosto a definitivně zničit. A nepodnikatelé, tedy fyzické osoby, se jim vyhýbají jako čert kříži. Domoci se práva totiž dnes není nic automatického. A už vůbec ne levného! Soudit se totiž dnes může jen to, kdo na to má. Nebo ten, kdo má uzavřené pojištění právní odpovědnosti. Nechme ale hovořit řeč čísel.

Soudní spory jen pro bohaté?

Výše soudních poplatků dosahuje pěti procent částky, jež je při sporu ve hře. Hodláte-li se soudit o dva miliony korun, jen na soudních poplatcích zaplatíte sto tisíc korun. Dalších sto tisíc si dejte stranou na právníka. A nezapomínejme na soudní poplatek ve výši patnácti tisíc korun!

Suďte se dle libosti!

Sečteno podtrženo, jsme na částce 215 tisíc korun! Ty musí být uhrazeny před začátkem soudního jednání. A opožděné platby či splátkové kalendáře nepřicházejí v úvahu. Ještě se divíte, že „obyčejným“ lidem se do soudních sporů nechce? S pojištěním právní ochrany se přitom mohou soudit dle libosti.

Jak to funguje v praxi?

Dostanete-li se do sporu, proti němuž jste pojištěni, veškeré náklady na soudní řízení a odměnu pro právníka jdou na náklady pojišťovny, s níž ho máte uzavřené. U některých pojišťoven je přitom tato škála sporů dost široká. ČSOB pojištění právní ochrany například zahrnuje i spory z běžného života, s nimiž se může potýkat kdokoliv z nás.

Domozte se svého práva!

Spolu se spory týkajícími se trestního, přestupkového a jiného správního řízení se jedná o spory dědické, pracovněsprávní, sousedské, nájemní a dokonce i spory z pojištění, tedy většinou nižší plnění, než na které máte nárok.

Konec neseriozním obchodníkům

S tímto pojištěním se však nemusíte obávat soudního sporu se stavební firmou, která na vašem domě neodvedla kvalitní práci, stejně jako s e-shopem či obchodem, který odmítá uznat vaši reklamaci. A situace je bohužel taková, že řada neseriozních obchodníků často sází na to, že do skutečného sporu s nimi z výše uvedených důvodů půjde málokdo. S tím však může být konec!

Po domluvě s pojišťovnou si však můžete pojistit prakticky cokoliv. Tak toho využijte a domozte se svého práva. Vždyť na něj máte právo!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *