Přemýšlíte, kam ukládat své peníze, aby se aspoň trochu zhodnotily? Variant je samozřejmě mnoho, nicméně jestliže vás zajímají pouze ty možnosti, kde nehrozí, že byste o peníze přišli, zase takový výběr nemáte. Mezi tím, co zbývá, je jednoznačně nejoblíbenější stavební spoření.

Ačkoliv zní název produktu stavební spoření, rozhodně ho nemusíte používat pouze na pořízení nebo rekonstrukci bydlení. Po 6 letech, kdy uplyne tzv. vázací doba, můžete finance využít na cokoliv. Nikdo nebude zkoumat, na co jste je použili.

Stavební spoření nabízí vysoké zhodnocení

Zatímco na spořicím účtu se úrok pohybuje kolem 1 %, Raiffeisen stavební spořitelna garantuje u stavebního spoření úrok z vkladů 1,2 % ročně. Už tato hodnota je tedy vyšší než u běžných spořicích účtů. Termínované vklady nabízí lepší úrok, nicméně na nich máte své peníze vázané na určitou dobu, proto nejsou mezi lidmi tolik populární.

U stavebního spoření máte finance rovněž vázané, a to minimálně na 6 let. Ve srovnání s termínovaným vkladem se ovšem dostanete na mnohem lepší výnos. Celkové zhodnocení úspor může být až 3,8 % ročně.

Na stavební spoření dostanete státní podporu

Za vysoké zhodnocení může zejména státní podpora. Pokud budete spořit s tímto produktem, dá vám stát každý rok navíc ještě 10 % z vašich vkladů, maximálně ovšem 2 000 korun. Pokud tedy za rok vložíte na spoření 20 000, přijdete si ještě na 2 000 korun od státu. Vložíte-li méně, stát vám dá méně, nic se neděje. Navíc není vůbec důležité, jestli vkládáte nějakou částku každý měsíc, nebo na konci roku vložíte 20 000 najednou.

Stavební spoření je skvělé také pro děti

Stavební spoření se často využívá i na spoření dětem. Rodiče ho obvykle zakládají hned v prvních letech života, a než dítě dospěje, má pak do začátku života našetřených pár stovek tisíc. Využít je může na cokoliv, případně je mohou použít i rodiče, ale pouze v zájmu dítěte – například na studium či rekonstrukci pokojíčku. Více informací najdete přímo na stránce o spořicím tarifu pro mladé.

Spočítejte si, kolik uspoříte

Na webu Raiffeisen stavební spořitelny najdete kalkulačku, která vám prozradí, kolik našetříte. Zvolíte si měsíční vklad, dobu spoření a hned zjistíte, jak na tom budete. Přehledně uvidíte, jaký bude váš vklad, státní podpora i úroky.

Sjednejte si stavebko online

Raiffeisen stavební spořitelna se posunuje spolu s moderními technologiemi a nabízí možnost uzavřít stavebko i online. Stačí vyplnit webový formulář. Kromě toho má vlastní internet servis, kde se kdykoliv přehledně podíváte, jak jste na tom.

Stavební spoření je tedy vhodný spořicí produkt pro každého, komu nevadí mít peníze vázané na 6 let. Je možné si vzít i úvěr ze stavebního spoření, ten je ale třeba využít na bydlení. Peníze ze spoření po 6 letech využijete na cokoliv.