Československá obchodní banka

Ponechávat si volné finanční prostředky na běžném účtu není v dnešní době nejvýhodnější taktika. Pokud disponujete penězi, pro které nemůžete či nechcete nalézt jiné využití, namísto toho, aby vám v bance ztrácely hodnotu, je zkuste zhodnotit.

Investování může být pro někoho neprobádanými vodami, ze kterých má pochopitelně strach. Se správným výběrem toho, do čeho chcete investovat a komu při tom budete věřit, se však snaha o zhodnocení peněz stává relativně bezpečným projektem.

Rozložte riziko do více oblastí

Je jasné, že podstoupení určité míry rizika se při investování neobjedete, existují ale různé metody, jak jej minimalizovat. Například vsadit vše na jednu kartu není vůbec dobrý nápad. U jakékoliv investice může dojít k náhlému propadu. Diverzifikací vašich zdrojů čelíte tomu, že najednou nepřijdete o veškeré úspory. Byť se může stát, že jedna vaše investice se promění ve ztrátovou, zisky z ostatních ji vyrovnají či dokonce převrátí do plusu.

Investujete pouze to, co skutečně můžete

Pro investování vždy musí sloužit takové finanční prostředky, které máte skutečně volné. Tedy ty, které nepotřebujete pro běžné výdaje. Mimo to se do investování nepouštějte ani tehdy, nemáte-li, ať už na běžném nebo spořicím účtu schované nějaké rezervy, které vykryjí případné propady vašeho příjmu.

Zachovejte si kontrolu nad investicemi

Pouštět se do investování zcela na vlastní pěst není, zvlášť pro začátečníky, nic, do čeho byste se měli pouštět. Vždy si najděte někoho, například vaši oblíbenou banku, komu můžete věřit a pod jehož křídly investici provedete. Nenechte se však nalákat líbivou reklamou nebo sladkými řečmi, vždy se sami ujistěte, že znáte princip produktu, do kterého se chystáte vložit své peníze a jste obeznámeni s riziky a reálnými výnosy.

Investovat můžete i s pár stokorunami

Investování nemusí nutně znamenat vynaložit tisíce a desetitisíce korun. I malé částky vám mohou vydělat. Pokud s investicemi začínáte, jedná se naopak o cestu, po které doporučujeme jít. Vyzkoušíte si zákonitosti trhu, veškerá úskalí investičního procesu a nebude vás to stát mnoho peněz.

Kromě výše financí na vás čeká i rozhodnutí o investičním horizontu. Obecně platí, že čím kratší investiční horizont zvolíte, musíte počítat s nižším výnosem. Ale také s nižším rizikem. Když už si dobu, po kterou chcete investovat, vyberete, dodržte ji.

Investujte společně s vaší bankou

Velké množství investičních příležitostí nabízí ČSOB. Zkušení poradci této banky s vámi proberou váš záměr a na základě vašich představ o délce a výši investice, ochotě nést míru rizika a předpokládaných výnosech vám doporučí pro vás nejvhodnější produkt.

Sami si poté budete moct vše řídit skrze investiční portál, na němž budete mít dokonalý přehled o detailech vašich investic. Kromě toho zde můžete kdykoliv investovat znovu, nabídka investičních příležitostí je takřka neomezená

Zajímavou cestu ke zhodnocení vašich financí představují podílové fondy ČSOB. Jedná se o fondy jedné z dlouhodobě nejlépe hodnocených bank v České republice, co do bezpečnosti a zázemí jsou tak ideální volbou pro začínající investory.

V nabídce naleznete podílové fondy pro krátkodobé investice (1-2 roky) s minimálním rizikem, stejně jako investice delšího charakteru, které už nabízejí vyšší výnosy. Na své si zde přijdou jak konzervativní investoři, tak milovníci vyššího rizika.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *