Do finanční tísně se může dostat každý a způsobů, jak tyto problémy vyřešit, je celá řada. V podstatě máte dvě možnosti. Požádat o půjčku blízké či známé, nebo nějakou bankovní či nebankovní instituci. Jaké řešení je nejlepší? Záleží případ od případu.

Půjčit si od blízkých? Toho se, pokud to je jen trochu možné, raději vyvarujte. Co vy víte, jestli se nedostanete do situace, kdy půjčku nebudete schopni ve slíbeném termínu splatit. Pak nebudete mít peníze ani přátele. Na řadu pak přichází klasická půjčka.

Půjčka v bance? Ne každý na ni dosáhne

Zde opět máte dvě možnosti. Prvním je klasická půjčka v bance, ideálně v té, v níž máte veden svůj účet. Některé banky svým klientům nabízejí tzv. předschválené úvěry. Na ty dosáhnete v podstatě okamžitě. Pokud vám vaše banka žádný úvěr nepředschválila, můžete u ní o půjčku požádat a klasickým schvalovacím procesem projít. A to se může protáhnout. A jistotu ani nemáte v tom, zda na půjčku dosáhnete.

Nebankovní instituce bývají flexibilnější

Mnohem rychlejší a v mnoha ohledech i flexibilnější v tomto smyslu jsou půjčky nebankovní. Jejich poskytovatelé se na klienty často nedívají tak přísně jako banky. Nenahlížejí do registru dlužníků (odtud název půjčka bez registru), ani se neptají po účelu, jak s vypůjčeným finančním obnosem naložíte (půjčka bezúčelová). Někde za cenu o něco vyššího úroku, který je jakýmsi příplatkem za případná rizika. Ale na druhou stranu s možností velmi nízkých měsíčních splátek!

Splátky několikset korun měsíčně? Ano, je to možné!

Na trhu existují instituce umožňující splátky ve výši několika stokorun korun měsíčně. To je cena jednoho oběda. O takovouto půjčku můžete zažádat například na stránkách uverlevne.cz. Jde-li vám primárně o nízké splátky, mohla by pro vás tato nebankovní půjčka být vhodným řešením.

Zhodnoťte únosnost splátek!

Je pro vás tato částka schůdná? Odpověď na tuto otázku si velmi dobře promyslete. Spočítejte si veškeré své měsíční náklady a porovnejte je s příjmy. Je v jejich rozdílu prostor pro měsíční splátku? Pokud ano, pak není důvod, proč se půjčky obávat.

Jak o půjčku zažádat?

Postup je jednoduchý a výplata peněz, splníte-li poskytovatelem dané požadavky, (kterých není zas tak mnoho), rychlá. Na zmíněných stránkách vyplníte jednoduchý formulář, do nějž spolu se svými identifikačními údaji zadáte výši svého měsíčního příjmu, zaškrtnete políčka se souhlasem s poskytnutím vašich osobních údajů a kliknete na políčko odeslat. V ten okamžik jste o půjčku oficiálně zažádali. Aniž byste ztráceli čas osobní návštěvou bankovní pobočky.

Schválení půjčky do několika minut

Za jak dlouho se dozvíte, jestli na půjčku máte nárok? V řádu několika minut! Do druhého dne dorazí na váš účet.