Přemýšlíte nad tím, že si zařídíte pojištění nemovitosti, ale vlastně nevíte, co všechno je součástí a na jaké situace se vztahuje? V článku najdete základní informace týkající se pojištění domu, které vám možná pomohou s rozhodováním konkrétní varianty pojištění.

Co vše je pokryté v pojištění nemovitosti?

Pokud si sjednáte Generali pojištění nemovitosti, zjistěte si, co všechno je součástí. Většinou jde o pojištění domu nebo bytu. Ochranu v podobě pojistky můžete využít i pro rozestavěný dům a zahrnout stavební materiály. Může se totiž stát, že budou odcizeny, což se může při stavbě prodražit. Mnoho lidí většinou neví, že součástí pojistky na dům je i základní vybavení domácnosti, jako jsou kuchyňská linka, pračka a podobně. V případě, že máte okolo svého domu i garáž, oplocení či zdroj vody v podobě studny, jde také o prvky spadající do pojištění. Kryté je také případné poškození bazénu, skleníku, zahradního nábytku a techniky. Záleží na tom, co všechno chcete do své smlouvy zahrnout.

V jakých situacích máte nárok na pojistné plnění

Běžné pojištění nemovitosti se vztahuje na pokrytí škody, která je způsobena přírodními živly. Zahrnuty jsou také nehody a krádeže. Konkrétně máte nárok na pojistné plnění například po požáru, vichřici, úniku vody z potrubí, rozbití oken či po škodách vzniklých vandalismem. Generali pojištění nemovitosti je bez spoluúčasti klienta, takže v případě problémů se můžete plně spolehnout na pojišťovnu.

S pojištěním domácnosti můžete být ve větším klidu, protože jste připraveni i na nepřízeň osudu. V případě havarijní situace je navíc k dispozici asistenční služba pro rychlou pomoc. Zorganizování potřebných odborníků na daný problém je opravdu cennou pomocí, kterou ve chvíli, kdy nevíte, co dělat dřív, opravdu oceníte.

Cena pojištění se odvíjí od více faktorů

A kolik za pojištění nemovitosti zaplatíte? Konkrétní cena závisí na druhu nemovitosti a množství pojišťovaného majetku. Je proto velmi těžké bez bližších znalostí dané situace říct alespoň orientační cenu. Nejlepší strategií, jak zjistit přesnější cenu pro pojištění vaší nemovitosti je sjednání schůzky na pobočce, případně si zkuste nechat zaslat orientační nabídku do e-mailu. Uvidíte, jestli pojištění splní vaše představy a nabídne vám to, co očekáváte i po cenové stránce.

Hodit se mohou i doplňková připojištění

Praktické je i sjednání doplňkových služeb. Jde například o pozáruční servis spotřebičů, což upotřebíte ve chvíli, kdy se například těsně po konci záruky rozbije pračka. Připojištění se vztahuje na spotřebiče mladší 7 let a využít se dá až dvakrát ročně. Ke své standardní smlouvě si můžete nechat přidat i rozšířené asistenční služby s vyššími limity a právní pomocí v ceně.