Jistě se vám někdy v životě stala situace, kdy jste neodkladně potřebovali peníze na neočekávané výdaje a neměli jste kde brát. Nejjednodušším způsobem, jak tuto finanční potíž vyřešit, je kreditní karta.

Dejte vale půjčkám a úvěrům

Nemáte-li dostatečnou finanční rezervu a zároveň si nechcete půjčit od příbuzných a známých, jeví se jako nejschůdnější řešení krátkodobá půjčka. Ta má ale řadu svých proti, mezi něž patří zdlouhavé vyřizování, nevýhodný úrok a krátká doba splatnosti.

V čem spočívají výhody kreditní karty?

ČSOB kreditní karta se řadí mezi 3 nejvýhodnější karty tohoto typu na trhu. Pokud s ní měsíčně utratíte více jak 3 000 Kč, získáte její vedení zdarma. U nově založených kreditních karet se můžete těšit na prvních 6 měsíců bezúročného období. Navíc pro zakoupené zboží platí prodloužená záruka o 1 rok. Čím více s ČSOB kreditní kartou platíte, tím větší odměnu získáte. Klasické bezúročné období je nastaveno na 55 dní. Pokud do této doby svůj nákup doplatíte, nebude vám účtováno nic navíc. V neposlední řadě je to pojištění zakoupeného zboží až na 6 měsíců proti krádeži a rozbití.

Pojištění se vyplatí

Zcela jistě vás bude zajímat, jak je to se zmiňovaným prodloužením záruky u zboží. To se týká zejména tabletů, mobilů, elektroniky, domácích spotřebičů a nářadí pro kutily. Zaplatíte-li za ně kreditní kartou, automaticky tím prodloužíte jejich záruku z 2 let na 3 roky. Tuto záruku není třeba si sjednávat zvlášť, a navíc za ni ušetříte. Řada obchodů si za ni účtuje i 20 % z ceny zboží navrch. Jaké jsou podmínky? Výše jmenované zboží musí mít hodnotu alespoň 1 500 Kč a je třeba ho zakoupit na území ČR. Toto zboží nesmí sloužit k podnikání. Pojistné plnění je stanoveno na 70 000 Kč, spoluúčast klienta činí 500 Kč.

Sjednání kreditní karty vám nezabere víc jak 10 minut

O ČSOB kreditní kartu lze zažádat online pomocí jednoduchého formuláře. K tomu budete potřebovat doklad totožnosti, potvrzení o výši příjmů a výpis z účtu. Toto platí pro zájemce, kteří u ČSOB nemají vedený běžný účet. ČSOB klienti to mají mnohem snazší, vystačí si pouze s občanským průkazem. Po odeslání žádosti probíhá ze strany banky schvalovací proces. Je třeba vyhodnotit vaši schopnost kartu splácet, protože nikdo vás nechce dostat do finančních problémů. Pokud je karta schválena, podepíšete smlouvu a ČSOB kreditní kartu obdržíte do 10 dnů poštou.

Jak splácet?

Peníze na kartě můžete použít na cokoliv, je vám poskytnuta na dobu neurčitou. Vyčerpanou částku můžete splatit jednorázově, nebo si můžete splátky rozložit, či dokonce odložit. Splátku odložíte tak, že splatíte pouze 5 % z vyčerpané částky, min. 500 Kč. O splácení bez starostí se postará nastavení automatické splátky kreditky z vašeho běžného účtu.