Na českém trhu se můžeme setkat se škálou různých povolání od vrátného, přes bankéře třeba až k pilotům. Bohužel, ne všechny obory a profese jsou dobře placeny, a proto je velmi důležité si pečlivě vybírat své budoucí povolání a nehledět pouze na to, zda nás vybraná činnost bude bavit.

Nejlépe placené obory

Účetní, finanční pracovníci

Na prvních příčkách se usadili účetní, finanční poradci, bankovní pracovníci a podobně zaměřené zaměstnání. Díky neustálému koloběhu peněz a neubývajícím novinkám ve světe financí se zaměstnanci nemusí bát, že by přišli o práci. Práce naopak bude čím dá více a vydělaných peněz taky. Výplaty v posledních letech jenom stoupají, takže tímto oborem nešlápnete vedle.

Pracovníci oboru IT

I o zaměstnance v tomto obore je velký zájem a zákazníci se nebojí zaplatit nemalé částky za pomoc s jejich problémy ohledně počítačů, mobilů a další elektrotechniky. Díky novějším a novějším technologiím čím dál více lidí potřebuje pomoc odborníků a ti si mohou dovolit určovat vysoké ceny za své služby.

Elektrika, plyn, řemeslníci

Lidé taky mnohem více oceňují kvalitní práci řemeslníků a dalších podobných oborů, kde je nutno znát veškerá úskalí své práce. Vystudovaní bakaláři z ekonomky, nebo obyčejná rodina většinou nerozumí elektrice v domě a raději si nechají poradit, než aby vyhořeli od špatně navedených kabelů.

Nejlépe placená zaměstnání

Řídící letového provozu cca 180 000 Kč

Ředitelé velkých společností cca 110 000 Kč

Piloti cca 102 000 Kč

Primátoři v oblasti zdravotnictví cca 90 000 Kč

Vysoké pozice finančních služeb cca 85 000 Kč

Ředitelé energetických společností cca 68 000 Kč

Naneštěstí většina z nás takových pozic v životě nedosáhnou, i kdyby si to sebevíc přála. Takže mezi více dosažitelnější a lépe platově ohodnocené zaměstnání patří:

Zubař, chirurg, řemeslníci, vývojáři, strojaři, právníci nebo IT experti