Ať už pracujete ve firmě a jednou za čas potřebujete rozeslat větší množství dokumentů, nebo využíváte poštovní služby pro doručení přání nebodrobných předmětů pro své známé, vždy se hodí znát několik rad, jak ušetřit.

Pořiďte si větší množství obálek do zásoby

Když si budete kupovat obálky po jedné a přímo na poště či v papírnictví, vyjde vás to dráž v porovnání s nákupem většího množství obálek za výhodnější cenu. Klasické dopisní obálky nezaberou v šuplíku tolik místa a hodí se je mít při ruce, když zrovna něco potřebujete odeslat. V případě, že jste firma, společnost posílající poměrně pravidelně dokumenty, určitě se vyplatí nákup obálek ve větším množství. Vybrat si můžete z variant s praktickým průhledným okénkem, či klasické bílé samolepicí obálky.

Bezpečná přeprava drobných předmětů v bublinkové obálce

I v rámci přepravy malých předmětů je potřeba dbát o to, aby nedošlo k jejich poškození. Z toho důvodu se vyrábí bublinkové obálky. S jejich pomocí odešlete menší a křehké předměty a zaplatíte pouze poštovné za dopis. Na výběr máte z různých velikostí, takže si snadno zvolíte podle toho, co potřebujete posílat. V případě nákupu více kusů vychází cena za jednu bublinkovou obálku opravdu na pár korun a nijak citelně nezvyšuje náklady na balné.

Ušetřete za poštovné s kartonovými obálkami

Pokud chcete poslat čokoládu, DVD, malou knížku případně cokoliv jiného, nemusíte hned platit plné poštovné za celý balíček. Když se vaše psaní vejde do šířky 5 cm, řadí se mezi dopisy, takže na poštovném zaplatíte výrazně méně. A přesně tohle umožňují praktické kartonové obálky, do kterých dáte všechno potřebné. Jsou pevné, takže obsah chrání před poškozením a poskytnou dostatek prostoru pro poslání kalendáře, fotografií, katalogu a podobně.