Sušička na prádlo

Rozhodli jste se, že už máte dost plýtvání časem? Nechcete dále každou várku prádla věšet, sundávat a žehlit? Sušička to vyřeší za vás. Většina lidí ovšem před jejím pořízením přemýšlí, zda se jim vůbec takové řešení vyplatí. Počítají, kolik sušička na prádlo stojí a také na kolik vyjde její provoz. Jestli i vám jde o to při nákupu sušičky co nejvíce ušetřit, čtěte dále.

V první řadě je třeba připomenout, že byste se neměli orientovat jen podle prodejní ceny sušičky. Za tu stejnou cenu lze totiž získat rozdílné funkce u různých výrobců či prodejců. Kromě toho levná sušička na prádlo se může prodražit při provozu. Podle čeho tedy vybrat tu, která vám nejvíce uspoří?

Správná velikost je důležitá

Jak často a při jakých příležitostech budete sušičku využívat? Většina lidí prostě po každém praní vezme várku prádla z pračky a přesune ho do sušičky. V takovém případě je důležité, aby měla sušička stejnou velikost jako pračka. Méně by bylo nevýhodné a více zbytečné. Máte-li pračku na 8 kg, i sušička by měla být na 8 kg. Nevadí přitom, když do pračky dáte 8 kilo suchého prádla a to po vyprání vlivem nasáknuté vody zvětší hmotnost. I tak se vejde do 8kg sušičky.

Energetická třída je základ

Vybírejte si spotřebiče, které jsou označeny minimálně jako A++. Neplatí to přitom pouze pro sušičky. Na druhou stranu, pokud naznáte, že jsou sušičky třídy A++ o hodně dražší než A+, popřemýšlejte, zda se vám investice vyplatí. Jestliže budete spotřebič využívat opravdu často, pak ano. V opačném případě bude úspora při A++ ve srovnání s A+ dělat jen pár stovek ročně.

Vyberte správnou technologii

Všechny sušičky sice suší prádlo teplým vzduchem, ale vyrábějí ho různými principy. Možná víte, že existuje kondenzační sušička či sušička s tepelným čerpadlem. Právě ta druhá jmenovaná byla původně vyvinutá pro prádelny a velké provozy, je považována za hodně úspornou. Spíš však porovnávejte konkrétní spotřebu, výrobci ji většinou uvádí.

Sledujte speciální funkce

Mnozí výrobci do svých sušiček integrují funkce pomáhající šetřit energii. Velmi časté je například automatické uzpůsobení programu sušení podle váhy prádla. Sušička si sama určí, jak dlouhý cyklus je třeba k vysušení.

Využijte slevové akce

Chcete-li nakoupit doopravdy levně, počkejte si na nějakou slevovou akci, případně využijte slevové kupóny pro nákup na internetu. Sušičku seženete za šest i za dvacet tisíc korun, kolem deseti už ale koupíte slušné modely, které prádlo nezmačkají, odstraní z něj i žmolky a prach, poradí si i s hedvábím.

Kupujte spotřebič na dlouhá léta

Dnešní výrobky se kazí více než kdy dříve, často se mluví dokonce o tom, že do nich výrobci umisťují součástky, které se po několika letech rozbijí. Tohle však není vždy pravda. Chcete-li jistotu, podívejte se třeba na sušičky Electrolux. Na ty totiž dostanete desetiletou záruku, pokud svůj nový spotřebič do tří měsíců po koupi zaregistrujete.

Sušička rozhodně není drahou zbytečností. Kdo si ji jednou pořídí, ten už nechápe, jak mohl dříve každou várku prádla věšet a žehlit. Šetří vám především čas a ten má v životě obrovskou hodnotu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *