hledat práci

Pomalu a jistě se blíží letní období, a to znamená, že si mnoho lidí začne hledat prázdninové brigády. Týká se to především studentů, kteří si rovněž chtějí užít prázdniny. Problém ale však je, kde takovou brigádu sehnat? Odpověď na tuto otázku naleznete v tomto článku.

Čas je důležitý

Nejdůležitější je si začít hledat pěknou brigádu co nejdříve. V případě, že budete otálet, je dost pravděpodobné, že na Vás žádná brigáda nezbyde, neboť všechna dobrá místa budou již obsazena jinými studenty, kteří to nenechali na poslední chvíli. Kdy si začít takovou brigádu hledat? Ideálně už ke konci školního roku. Za předpokladu, že chcete začít pracovat hned začátkem prázdnin, tj. v červnu, květen by měl být měsícem, kdy hledat. Nevylučuje se i duben.

Kouzelná místa s nabídkami

Kde ale takovou brigádu sehnat? Existuje mnoho míst, kde se lze informovat:

  • Internet

Prozkoumejte různé portály s pracovními nabídkami, které jsou stále aktualizovány. Na těchto portálech lze většinou filtrovat místa působení, hodnocení od uživatelů nebo obory. Co se týče sociálních sítí (Facebook, Linkedin), i sem se dostávají různé pracovní nabídky. Nepodceňujte rovněž přímou návštěvu webových stránek firem ve Vaší blízkosti. Většinou se na těchto webovkách různé pracovní příležitosti schovávají v sekci „kariéra“ nebo „Jobs“.

  • Rodina a známí

Není nic jednoduššího, než se zeptat své rodiny nebo známých, jestli by pro Vás neměli nějakou prácičku. Projděte si kontakty, co máte v mobilu nebo přátelé na Facebooku a obvolejte své známé a kamarády! Třeba na Vás čeká například sekání trávy nebo venčení psů za přijatelnou mzdu.

  • Osobní kontakt

Vezměte telefon, obvolávejte firmy a ptejte se. Je možné, že Vás mnoho firem může odmítnout, nicméně je však důležité se nenechat zastavit a zkoušet dál své štěstí. Druhou možností, jak již bylo zmíněno, je přímo do firmy zajít a osobně se zeptat. Mají-li někde vyvěšený inzerát, že hledání brigádníka, je to Vaše příležitost. Pokud ale máte již za sebou nějaké pracovní zkušenosti, je vhodné s sebou nosit i svůj životopis.

  • Inzeráty

Pokud se Vám stále nedaří najít brigádu, může pomoci napsat si vlastní inzerát a vyvěsit ho na veřejně přístupné místo. Ovšem, kde je to dovoleno. Naopak můžete nalézt různé nabídky v novinách, ve škole, v MHD, na billboardech, na supermarketech či dokonce i na pouličních lampách. Stačí se dívat kolem sebe.

Jen malé drobnosti

Pokud si najdete brigádu v nějaké firmě, čeká Vás podepsání smlouvy, lékařská prohlídka, vyžaduje-li to zaměstnavatel a další nezbytné úkony, abyste mohli pracovat. Není se čeho obávat. V těchto věcech dostanete jasné instrukce. Jakmile vše splníte, začínáte pracovat, a vydělávat.

Hodně štěstí s hledáním!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *