kryptoměna

O Bitcoinu jste už v poslední době určitě slyšeli a pokud se chcete přidat k miliónům investorům po celém světě, tak je tenhle článek určený přímo pro vás.

Dva způsoby

Hned na začátku je třeba říct, že existují dva způsoby jak koupit Bitcoin. První možností je nákup online na internetu. V České republice je v dnešní době hned několik stránek kde můžete Bitcoin koupit, nebo dokonce i prodat. Druhá možnost, která je i jednodušší je, že si Bitcoin koupíte přímo v Bitcoinmatu, ty se už nachází téměř ve všech větších městech, což jen ukazuje popularitu Bitcoin.

Nákup online

Hlavní výhodou nákupu z domova je samozřejmě to, že nemusíte nikam chodit. Ale to je asi tak všechno. Nákupem online zaplatíte zatím pouze přes bankovní účet a to je docela zdlouhavý proces a navíc po platbě si musíte ještě pár hodin počkat než se vám Bitcoiny přičtou na vaši peněženku. Další nevýhodu je, že zde jsou vysoké limity pro minimální nákup. Může to být i 5000Kč, takže pokud chcete koupit Bitcoin například za 100Kč, tak touhle cestou to určitě nepůjde. V zahraničních směnárnách ale můžete narazit i na limit který je jen 5€, což je pouze přibližně 250Kč.

Nákup v Bitcoinmatu

Oproti nákupu z domova má cesta přes Bitcoinmat jednu velkou výhodu, limity zde nejsou buď žádné, nebo pouze minimální. Také zakoupené Bitcoiny se na vaši peněženku přičtou téměř okamžitě, což je další výhodou tohohle způsobu nákupu. Pokud se ptáte kde Bitcoinmaty naleznete, tak jsou téměř ve všech větších městech. Jako je např. Praha, Brno, Ostrava, Plzeň.

Bitcoinová peněženka

K tomu, aby jste měli kde své Bitcoiny ukládat, potřebujete speciální peněženku která je pro tuhle kryptoměnu určená. Bitcoin peněženka, neboli také Bitcoin wallet, je vlastně váš unikátní 34 místný klíč, který se skládá z písmen a číslic. Bitcoin wallet můžete mít jako software na ploše vašeho počítače, nebo také na webu a v dnešní době už si můžete stáhnout i applikaci do vašeho smartphonu. Také si budete muset vybrat poskytovatele peněženky, existují jich stovky, možná tisíce a tak vybírejte velmi pečlivě, protože když se peněženka zruší (a to se stává velmi často) tak o všechny své Bitcoiny přijdete.

Jak se vám článek líbil?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *