Každý z nás se může dostat do situace, kdy bude potřebovat služby advokáta. Ať už se tak stane vlastní vinou nebo cizím přičiněním, vyplatí se vědět, jak se dobrý advokát pozná a kde jednoho takového najít. Výběrem dobrého právníka můžete ušetřit výrazné množství svých peněz. Tím, že se trefíte hned napoprvé, odvede advokát kvalitní služby a při troše štěstí ho už dále nebudete potřebovat.

Jak vybrat správného advokáta?

V žádném případě byste se neměli rozhodovat pouze podle ceny právních služeb. Nejlevnější v tomto případě neznamená nejlepší, ani nejdražší cena ale nezaručuje ty nejkvalitnější služby. Důležité je udělat si podrobnou rešerši a porovnat ceníky jednotlivých advokátů s jejich zkušenosti a odborností. Pozor si musíte dát i na to, co vše uvedená cena obsahuje. Někteří advokáti při zastupování využívají advokátního tarifu, jiní fungují na základě smluvních částek. Vždy mějte dokonalý přehled o tom, kolik zaplatíte a pokud si něčím nejste jistí, ptejte se.

Tím hlavním, co by vás mělo zajímat, je specializace. Vyplatí se poohlížet po advokátech, kteří se věnují pouze určitého druhu práva. Mají odborné znalosti, a především zkušenosti s daným oborem. U specializovaných advokátů existuje větší pravděpodobnost, že se již v minulosti setkali s případem, který vy potřebujete vyřešit.

Důležité je také, aby vám vybraný advokát takříkajíc sedl. Roli zde hraje jeho přístup k práce a ke komunikaci, charakter a osobní sympatie. Najdete-li někoho, s kým si budete rozumět, snadněji se vám budou řešit nastalé problémy a postup obhajoby.

Roli ve výběru advokáta hraje také místo jeho působení. Kvůli zajištění efektivní komunikace je vhodné rozhlížet se po advokátech z nedalekého okolí. Ušetříte tím čas, a navíc i doba strávená na cestě, se promítne do vašich nákladů.

Tip na pražskou advokátní kancelář

Advokátní kancelář v Praze nabízí služby ze soukromoprávního i veřejnoprávního odvětví. Konkrétně jde o právo ústavní, obchodní, občanské, trestní, rodinné, správní a pracovní. Pomůže vám i s daňovými službami, účetnictvím a zpracováním mzdové a personální agendy.

Staví na rodinné právnické tradici a čítá několik advokátů z Prahy s potřebným vzděláním a bohatými zkušenostmi z různých oborů práva.

One thought on “Hledáte advokáta? Pomůžeme vám vybrat toho ideálního”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *