Havarijní pojištění od Generali

Mnoho českých řidičů spoléhá pouze na povinné ručení. Havarijní pojištění řada z nich pokládá za luxus navíc a uzavírá se pouze jako nutná součást leasingu. I vy si myslíte, že jezdíte bez nehod, a tak se vás havarijní pojištění netýká? Dopravních nehod každoročně přibývá a většinou má každá svého viníka.

Podívejme se krátce na statistiky nehodovosti podle Policie České republiky za rok 2018. V roce 2018 vyšetřovala Policie ČR celkem 104 764 nehod. Celková škoda podle odhadů na místě nehody byla 6 547,9 milionů korun. Při nehodách loni zahynulo 568 osob, 2465 bylo zraněných těžce a 25 215 lehce. Pořád si myslíte, že se zrovna vás nehody na silnicích netýkají?

Víte, jaký je rozdíl mezi havarijním pojištěním a povinným ručením?

Havarijní pojištění auta nechrání jen druhé účastníky provozu před škodami, které jim způsobíte, ale je jistotou zejména pro každého, kdo si havarijní pojištění uzavře. Kryje totiž škody na vozidle pojištěnce bez ohledu na to, kdo nehodu zavinil. Havarijní pojištění od Generali je určené pro osobní vozidla a nákladní vozidla do 3,5 tun. Automobil je podle typu havarijního pojištění pojištěn pro případ havárie, odcizení, vandalismu i živelné události.

Kompletní pojištění Generali Allrisk nabízí rovněž pojištění při střetu se zvířetem. Právě tyto nehody tvoří každoročně přes 11 000 nehod, což odpovídá cca 11 % z celkového počtu. Kdy se vám něco podobného přihodí, nedokážete rozhodně odhadnout. Je dobré být na tuto situaci připraven správně uzavřeným havarijním pojištěním.

Allrisk od Generali pojišťuje motoristy i před hlodavci. Nemusíte bydlet zrovna na samotě u lesa, aby se na vašem automobilu vyřádili hlodavci. Běžně škodí například kuny, ale i další hlodavci. Poškozené bývá nejen polstrování pod kapotou, které si obvykle všimneme jako první, ale i kabeláž automobilu, či brzdová a chladící soustava.

Alarmující je rovněž vzrůstající počet krádeží automobilů

V roce 2018 bylo odcizeno až 3052 automobilů. 12 250 jich bylo vykradeno. Zákonné povinné ručení vám v tomto případě nepomůže. Havarijní pojištění vozu ano. Stejně tak, jako při škodách spojených s vandalismem.

Výhody Generali havarijního pojištění

Havarijní pojištění Generali nabízí až sedm variant havarijního pojištění, z nichž nejkomplexnější je právě typ Allrisk. Zvolit si máte možnost i různé varianty spoluúčasti. U novějších vozidel to může být pouhé 1 % (min. 1000 Kč). Jako součást pojištění Generali je rovněž velice kvalitní nonstop asistenční služba.

Když chcete ještě větší garance, přidejte si doplňkové připojištění

Někdo chce mít ještě větší jistotu. Jiní máme za sebou negativní zkušenost například s určitou závadou automobilu. Nebo třeba trpíme doslova fobií z toho, že nám dojde benzín. Každý z těchto problémů nám může Generali pojišťovna pomoci vyřešit díky doplňkovým připojištěním. Nabízí tzv. Asistenční služby Top plus, Top extra, Pojištění skel, Pojištění náhradního vozidla, Pojištění zavazadel, GAP, Úrazové pojištění a Pojištění poúrazové péče. Pod každým z těchto názvů se ukrývá produkt, určený pro řešení některé životní situace.

Zastavme se třeba u Asistenční služby Top plus. Připojistit lze až 20 let starý automobil v případě nepojízdnosti vozidla, a to s limity plnění až 20 000 Kč v ČR a 50 000 Kč v zahraničí. Díky tomuto doplňkovému pojištění vozu vám bude poskytnuta nadstandardní asistence nejen v případě havárie a poruchy, ale i když se vám vybije akumulátor, zamrznou vám pohonné hmoty (u nafty to není nic neobvyklého), natankujete špatné palivo (benzín místo nafty), ztratíte klíčky od vozidla nebo si je zabouchnete v automobilu, rozlomíte spínací skřínku, dojde k poškození elektroinstalace zvířaty (někdy stačí i štěňata), dostanete defekt, případně dojde k živelné události, vandalismu či odcizení vozidla.

Havarijní pojištění není luxus, ale jistota – máte pojištěný svůj automobil?
5 (100%) 2 votes

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *