Generali - pojištění domácnosti

Stejně jako jinde i v případě pojištění domácnosti nebo pojištění domácnosti online platí, že kvalitní pojistka by měla krýt maximum možných rizik. Při minimálních nákladech by pojištění mělo znamenat i co nejvyšší hodnotu pojistného plnění. Jenže ne každá pojistná smlouva je výhodná, ne každá pojistka kryje vše, co je potřeba.

Klíčem je identifikovat všemožná rizika a zaměřit se na to, aby je pojistka pokrývala. S tím může pomoct i pojištění domácnosti kalkulačka nebo detailně definované pojištění domácnosti online.

Jaká rizika si pojistit?

Pojišťovny zpravidla nabízejí různé balíčky obsahující vždy několik rizik. Příhodnější než balíčky je však orientace na konkrétní rizika. Například ten, kdo bydlí na návrší, nejspíš nebude potřebovat ochranu proti povodním. I tomu se však bude hodit ochrana proti živlům jako je krupobití, vichřice nebo třeba požár. Požár také patří k těm nejčastěji jmenovaným rizikům, která si lidé vybaví jako první. K dalším neskloňovanějším náleží havárie vody, tedy vodovodního potrubí, a samozřejmě vloupání.

Vloupání a vykradení bytu či domu lze předejít vhodným zabezpečením. Bezpečnostní dveře a zámky, mechanické zábrany i sofistikované zabezpečovací systémy jsou překážkami, které nejednoho zloděje odradí. A co víc, relevantní zabezpečení umožňuje také optimalizovat pojištění domácnosti. Pojišťovny zabezpečení zpravidla zohledňují při stanovování výše pojistného plnění.

Podpojištění se nevyplatí

Pojistná smlouva se zpravidla sjednává na částku definovanou klientem, nikoliv pojišťovnou. Klienti přitom nezřídka při snaze ušetřit podhodnocují vybavení domácnosti. Pojištění domácnosti kalkulačka pak možná vypočítá nižší pojistné, ale jde o konkrétní škody. A ty je třeba v případě pojistné události finančně pokrýt. Výše pojistné částky by měla být v takové výši, aby odpovídala kompletně celému vybavení bytu či domu.

Kolik to stojí?

Komplexní pojištění vybavení domácnosti nabízí pojišťovna Generali. Pojistí zařízení na takovou cenu, aby se při pojistném plnění daly pořídit srovnatelné věci nové. Chrání celou domácnost, ale třeba i věci ve společných prostorách domu jako kočárek v kočárkárně. Chrání všechny členy domácnosti i domácí mazlíčky. Chrání před přírodními živly i zloději. Navíc k pojištění získáte také praktické služby domácí asistence zdarma, například pro případy technických havárií nebo zablokování dveří.

Pojištění domácnosti kalkulačka pak například pro byt 3 + 1 v Praze nabízí komplexní pojištění, včetně asistenčních služeb zdarma, s pojistnou částkou ve výši 900 000 Kč, za roční pojistné 3 350 Kč.

K tomuto pojištění domácnosti online si navíc můžete sjednat rozšířené asistenční služby, IT asistenci, cykloasistenci, pozáruční servis spotřebičů nebo pojištění občanské odpovědnosti. To zahrnuje odpovědnost majitele zvířete, ale také odpovědnost za škodu vyplývající z vedení přechodně užívané domácnosti na území ČR nebo Evropy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *