Finanční poradci doporučují mít vytvořenou dostatečnou peněžní rezervu, která se bude hodit v případě nenadálých finančních výdajů. Jak by měl ideální spořicí účet vypadat?

Vaše úspory budou v bezpečí

Největší výhodou je fakt, že budete mít peníze ihned k dispozici, jakmile budete potřebovat. Vedení ČSOB spoření s bonusem je zcela bez poplatků. Spořicí účet vám nabídne úrok až 1 % p. a. do 1 milionu korun. Obecně platí, čím víc spoříte, tím lepší úrok získáte.

Podívejte se spořicímu účtu pod pokličku

Zajímá vás, jak je to se zmiňovaným úročením? Pokud máte na spořicím účtu částku nepřesahující 250 000 Kč, budou vaše úspory úročeny 0,5 % p. a. Jakmile se dostanete byť 1 halíř nad tento limit, automaticky získáváte výhodnější sazbu 0,75 % p. a. Uvedená sazba 1 % p. a. se vztahuje na úspory v rozmezí 500 000-1 000 000 Kč. ČSOB spoření je možné sjednat na pobočce nebo po telefonu.

Jak je to s dětským spořením?

Děti do 18 let mají vklad na spořicím účtu úročen ještě výhodněji. Na sazbu 1 % p. a. dosáhne kterékoliv dítě již při úsporách do 250 000 Kč. Je-li zároveň vlastníkem Plus Konta neboli běžného účtu, dostane se na bonusovou sazbu 1,2 % p. a. V případě, že na spořicí účet chodí pravidelně alespoň 1 000 Kč, může se těšit ze sazby 1,4 % p. a.

Spořte a investujte zároveň

Proč nezhodnotit své finance ještě více? Nemusíte je jenom odkládat na spořicí účet, nýbrž je též můžete vložit do podílových fondů, kde budou mnohem lépe zúročeny. Kombinaci těchto dvou služeb nabízí Duo Profit, díky němuž na spořicím účtu 1. rok získáte zúročení v mimořádné výši 2 % p. a. Další část peněz budete výhodně investovat. Nemusíte se obávat, tento druh investice zvládne každý. Navíc banka je vám k dispozici v případě dotazů a nejasností. Investovat do podílových fondů můžete již od částky 30 000 Kč. Když budete potřebovat peníze zpět, budete je mít na běžném účtu během několika dní. Tento způsob investování a zároveň spoření je velice efektivní, neboť na spořicím účtu vám zůstane dobře úročená a dostupná rezerva, v podílových fondech bude „pracovat“ další část vašich volných financí.

Jak to funguje?

Záleží pouze na vás, jakým způsobem budete své peníze investovat. Výhodně spořit lze jen do výše investice. To znamená, že investovaná částka se musí rovnat, nebo být vyšší než zůstatek na spořicím účtu. Také počítejte s kolísavou situací v oblasti podílových fondů. Aby vás nezaskočilo, že jeden den se bude vaší investici mimořádně dařit, další den bude prodělečný. S tímto rizikem je třeba se seznámit před zahájením investování, neboť vám nikdo nezaručí návratnost investované částky. Tento druh spoření se vždy sjednává na pobočce, aby vám žádné podstatné informace o investování neunikly.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *