Riziko dopravní nehody je na našich silnicích velmi vysoké. Z toho důvodu je třeba mít uzavřenou kvalitní pojistku, která pokryje veškeré škody jak na vozidle, tak na vašem zdraví. Na co byste se měli při výběru pojištění zaměřit?

Co je povinné ručení?

Bez povinného ručení nesmíte na silnici, neboť ho ukládá zákon pro všechny vozidla s registrační značkou. Jedná se o pojištění odpovědnosti za škodu způsobené provozem vozidel. Způsobíte-li škodu někomu jinému, pojišťovna ji uhradí za vás. Dle vybrané varianty povinného ručení lze pojistit nejen vozidlo, ale též řidiče, osobní věci včetně zavazadel a rodinné příslušníky.

Pokryjte všechna rizika

ČSOB pojištění vozidel a řidičů nabízí 3 varianty a limity povinného ručení. Základní typ Standard hradí škody na majetku a věcech do výše 35 mil. Kč, škody na zdraví 44 mil. Kč, úraz řidiče do 100 000 Kč. Osobní věci řidiče jsou pojištěny na 5 000 Kč, stejně tak věci rodinných příslušníků. Střední cesta Dominant hradí škody na majetku a zdraví až do výše 60 mil. Kč, úrazové pojištění je stanoveno na 200 000 Kč, pojištění osobních věcí na 10 000 Kč. Nejvyšší úroveň Premiant hradí škody do 200 mil. Kč, úrazové pojištění je 200 000 Kč, osobní věci jsou pojištěny na 15 000 Kč. Součástí všech druhů povinného ručení je asistenční služba. Škody na vašem voze do výše 10 000 Kč uhradí pojišťovna u varianty Dominant, za stejnou částku vám bude proplaceno zapůjčení náhradního vozidla.

Připojistěte se

Sjednáte-li si povinné ručení online, získáte slevu 20 %. Ušetřené peníze lze vložit do dalšího připojištění, které pojištění auta ČSOB nabízí. Jedná se o odcizení vozidla, okenní skla, úrazové pojištění cestujících a řidiče (v jeho případě s doživotní rentou), střet vozidla se zvěří, cestovní zavazadla a nadstandardní asistenční služby.

Myslete i na svůj automobil

Jaký je rozdíl mezi povinným ručením a havarijním pojištěním? Povinné ručení kryje škody ostatním účastníkům nehody vámi způsobené, havarijní pojištění hradí škody na vašem autě. Zcela jistě jste si vědomi toho, že se jedná o nemalé částky. Nebylo by lepší nechat si uhradit opravu auta, nebo dokonce nákup nového od pojišťovny? I v případě havarijního pojištění máte na výběr ze 3 výše jmenovaných variant, které jsou odstupňovány dle počtu pojistných událostí.

2v1

Kombinaci obou pojištění v jedné smlouvě si lze sjednat rovněž online s 20% slevou. V kalkulátoru zadáte SPZ vašeho vozu a aktuální tržní cenu. Dále vyplníte vaše osobní údaje a rodné číslo. Na základě něho banka ověří, na jaký bonus a případné další slevy máte nárok. Obratem se vám zobrazí nabídka všech variant povinného ručení, havarijního pojištění a doplňkových připojištění. Smlouva vám přijde emailem, uhradíte pojistné a pojištění je sjednáno.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *