Podle odborníků by měla mít každá domácnost našetřeno tolik, aby z daného množství peněz dokázala žít aspoň šest měsíců. Takovou úsporu oceníte zejména v případě, že přijdete o práci, nečekaně onemocníte, nebo se vám rozbije auto. Jenže co dělat v situaci, kdy ji prostě nemáte?

Ne všichni si mohou dovolit měsíčně část svého platu spořit. Někteří žijí od výplaty k výplatě a jsou rádi, když jim peníze vůbec dojdou. I ti ovšem potřebují nějakou rezervu, protože se jim může rozbít pračka, lednice, auto apod. A právě pro takové situace existuje ČSOB půjčka po ruce.

Půjčka, která je vaší finanční rezervou

Půjčka po ruce není tak úplně půjčka. Jde spíš o finanční rezervu, peníze, o nichž víte, že na ně v případě nouze můžete sáhnout. Přesně takhle to totiž funguje. Půjčku si zařídíte, ale peníze nemusíte čerpat hned. Dokud jste nic nevyčerpali, nic nemusíte splácet. Až přijde čas, vezmete si maximálně 80 000 korun a začnete je splácet. Půjčku máte tedy uzavřenou trvale a peníze si z ní berete tehdy, když potřebujete. Výše splátky se přitom neodvíjí od půjčené částky, splácíte pořád stejně.

Půjčka po ruce je tedy rovněž alternativou ke kreditním kartám a kontokorentům. Má mnohem transparentnější podmínky, splátky jsou stále stejné, takže se nespletete v jejich výši.

Rychlost splácení si volíte sami

Máte možnost zvolit si ze tří rychlostí splácení (550 Kč, 1 100 Kč nebo 2 200 Kč), které je možné obměňovat i v průběhu. Od toho se odvíjí, jakou částku měsíčně budete platit. Samozřejmě je možné půjčku kdykoliv splatit předčasně, případně jednorázově zaplatit více, než činí měsíční splátka. Nutné je splácet včas, za prodlení jsou pochopitelně vyměřeny pokuty.

Výši rezervy si zvolíte na začátku. Maximálně to může být 80 000 korun, některým klientům však stačí třeba 20 tisíc.

Díky platbám kartou získáte ještě další výhody

K půjčce po ruce je možné zřídit si také kartu. Určitě to udělejte, protože díky platbám kartou získáte ještě další výhody.

Prodloužená záruka vás podrží: Za platbu kartou se vám o rok prodlouží záruka. Na novou televizi tedy budete mít místo dvou let tříletou záruku. Prodloužení se vztahuje na elektroniku, domácí spotřebiče a nářadí pro kutily v minimální hodnotě 1500 Kč.

Pojištění proti rozbití či krádeži vás zachrání: Za platbu kartou získáte rovněž pojištění proti poškození, odcizení nebo zničení, a to na dobu 6 měsíců. Kdyby se vám tedy nová pračka rozbila dva měsíce po jejím pořízení, ČSOB její opravu zaplatí. A pokud opravit nepůjde, vymění ji za novou. Tato služba se opět vztahuje na elektroniku, spotřebiče, nářadí pro kutily, ale i oblečení, kabelky a obuv. Platí ovšem minimální hodnota 1500 Kč.

O půjčku po ruce je možné požádat online. Počítejte však s tím, že se každá žádost individuálně posuzuje. Cílem produktu totiž není přivést lidi do ještě větších finančních potíží

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *