Chcete investovat do zlata? Právě teď je ta správná příležitost. Zlato je aktuálně za nižší cenu, ale stagnace či poklesu jeho ceny se podle odborníků bát nemusíme. Rozhodně má to nejlepší ještě před sebou.

Řada odborníků na investování a na prodej investičního zlata očekává letos na podzim a v zimě doslova zlatou horečku. Teď sice cena zlata poklesla na své dvouměsíční minimum, ale tento stav nepotrvá věčně. Zlato bude dále vykazovat růst a předpokládá se, že by mohlo ještě do konce roku překonat hodnotu 2300 dolarů za trojskou unci. Kdo teď nepromešká možnost výhodnějšího nákupu, rozhodně ještě do konce roku vydělá.

Kdo má v portfoliu zlato, neprodělal již 10 let

Zlato totiž dlouhodobě roste. Již 10 let stoupá jeho cena nahoru. Raketový nárůst však nastala až s koronavirovou pandemií. Ta cenu zlata vystřelila o 30 % a zlato dvakrát krátce po sobě překonalo svůj historický rekord. Další metu podle odborníků zdolá zlato ještě do konce roku.

Jak vydělat na zlatě?

Pro laika je nutné zdůraznit, že mluvíme o investičním zlatě, a ne každé zlato je investičním. Rozhodně si nestačí pořídit zlaté šperky. Nejde ale ani o surové zlato či o investování do těžařských firem zaměřených na zlato v podobě akcií. Investiční zlato má dvě podoby. Tou první jsou investiční zlaté slitky čili zlaté cihly. U nás hrají prim švýcarské rafinerie. Druhou možností, zdůrazním, že zcela plnohodnotnou, jsou investiční zlaté mince. Tady se oplatí vsadit na rakouské Wienner Philharmoker, na kanadské investiční mince s javorovým listem nebo na australské s klokanem.

Věřte dobré značce

Určitě je důležité dobře vybírat značku investičního zlata. Tu méně prestižní nemusí vykupovat všichni obchodníci. S výběrem vám dobře poradí v e-shopu Zlate-mince.cz, kde si lze investiční zlaté slitky a investiční mince prestižních značek rovnou zakoupit. Případně si zajděte přímo do kamenného obchodu, který se nachází v pražském Obecním domě.