Na začátku ledna byl ukončen výběr finančních příspěvků v rámci podzimní části programu ČSOB pomáhá regionům. A už teď víme, že se jedná o historický úspěch – alespoň ve výši celkové vybrané částky. Individuální dárci přispěli neziskovým projektům více než 2 miliony korun. Spolu s příspěvkem ČSOB ve výši 2,1 milionu korun se tak jedná o rekordní sumu za celé pětileté fungování programu.

Více než 7,5 milionu korun za celý rok 2017

Cílem programu ČSOB pomáhá regionům je finančně podpořit realizaci veřejně prospěšných projektů v regionech po celé České republice. Program podporuje zajímavé projekty, jež různými způsoby přispívají ke zlepšení kvality života v jednotlivých regionech.

„Zájem o program ČSOB pomáhá regionům stále roste, a i proto jsme jej již v loňském roce rozdělili na jarní a podzimní část, aby se o finanční příspěvky mohlo ucházet větší množství organizací. Jsme rádi, že se tento krok osvědčil, a že je program oblíbený nejen u neziskových organizací, ale také u veřejnosti. Největším důkazem je celková částka, která putuje k neziskovým organizacím, a která je z poloviny tvořena právě příspěvky individuálních dárců. V historii všech dosavadních ročníků se jedná o naprosté unikum. Za celý rok 2017 navíc souhrnná částka překročila neuvěřitelných 7,5 milionu korun,“ říká Jitka Švejcarová, specialistka společenské odpovědnosti ČSOB.

Nejúspěšnějším projektem podzimní části 2017 se stal výcvik vodících psů pro nevidomé „Šťastný vodící pes”, za kterým stojí pražský Nadační fond Mathilda. Od jednotlivých dárců dostal téměř 130 tisíc korun, což znamená i dalších 50 tisíc korun navíc od ČSOB.

„Cílem našeho projektu je zajistit kvalitní chov štěňat a následný výcvik vodících psů pro nevidomé. Je totiž důležité, aby cvičitel dobře znal potřeby nevidomého člověka a prostředí, ve kterém se pohybuje, a správně pro něj vybral vhodného psa. Ten se navíc na své budoucí poslání musí připravovat s co nejmenší stresovou zátěží. Chceme tímto poděkovat všem, kteří se do programu ČSOB pomáhá regionům zapojili a některý z projektů, třeba i ten náš, podpořili,” říká ředitel Luboš Krapka.

Jak program ČSOB pomáhá regionům funguje?

Od roku 2016 je program ČSOB pomáhá regionům rozdělen na jarní a podzimní část. Na jaře letošního roku se podařilo vybrat dohromady více než 3,5 milionu korun (lidé na zlepšení života kolem sebe přispěli částkou 1 422 049 korun a ČSOB navíc mezi projekty rozdělila 2,1 milionu korun). V podzimním kole překročila celková vybraná částka 4 miliony korun (individuální dárci přispěli částkou více než 2 mil., ČSOB mezi projekty rozdělí opět 2,1 milionu korun).

ČSOB jednotlivým projektům poskytne nejen účinnou webovou platformu na výběr peněz od soukromých dárců, ale také mediální podporu. Finanční dar získávají vždy čtyři žadatelé v každém ze 14 regionů, celkem tedy 56 organizací. Výše finančního příspěvku se odvíjí od toho, jak úspěšní budou žadatelé ve výběru peněz od individuálních dárců. Organizace, která v daném regionu vybere největší obnos, obdrží od ČSOB 50 000 korun, druhá nejúspěšnější 40 000 korun, třetí 35 000 korun a čtvrtá 25 000 korun.

Sdílet přátelům

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *